Magda Gessler napisała o cebuli. Dostała nominację do "Biologicznej Bzdury roku 2020"

Magda Gessler napisała o cebuli. Dostała nominację do "Biologicznej Bzdury roku 2020"

Magda Gessler napisała o cebuli. Dostała nominację do "Biologicznej Bzdury roku 2020"
Źródło zdjęć: © PAP/EPA
04.03.2020 12:05, aktualizacja: 04.03.2020 12:43

Magda Gessler to dla wielu ogromny autorytet kulinarny. Niestety za wpis na Facebooku dotyczący niecodziennych właściwości i zastosowania cebuli została nominowana do "Biologicznej Bzdury roku 2020".

Magda Gessler od 10 lat prowadzi "Kuchenne Rewolucje", które cieszą się niesłabnącą popularnością, a jej wiedzy zaufały miliony fanów. Restauratorka aktywnie udziela się medialnie, ale jeden z jej ostatnich wpisów na Facebooku nie spotkał się z przychylnymi opiniami.

Tym razem Gessler postanowiła podzielić się długim wpisem dotyczącym cebuli. Opisała nieprawdopodobną historię o tym, że ... cebula chroni przez wirusami. Jednak wcale nie chodzi o jej jedzenie - wystarczy ją położyć w mieszkaniu a wirusy się do niej "przykleją". Dowodzić temu mają badania z 1919 roku.

Jak na tę informację zareagowali internauci? Celebrytka dostała nominację do "Biologicznej Bzdury roku 2020". "To tylko teoria" podkreśla, że cebula nie chroni przed wirusami. Co więcej historia, na którą powołuje się Gessler jest nieprawdziwa, ponieważ w 1919 roku nie było możliwe przeprowadzenie badań, o których pisze restauratorka.

Jest dopiero marzec, a Magda Gessler już ma dosyć poważną konkurencję do tytułu "Biologiczna Bzdura roku 2020". Jedną z nominowanych jest m.in. Anna Lewandowska, która w 2017 roku zajęła II miejsce w "konkursie". W styczniu Lewandowska została nominowana za teorię o skuteczności gęsiego smalcu w walce z przeziębieniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)