Mac OS X blisko bariery 10%

Mac OS X blisko bariery 10%

Mac OS X blisko bariery 10%
Źródło zdjęć: © Apple
02.02.2009 13:01, aktualizacja: 02.02.2009 13:53

Najnowsze badania firmy Net Applications wskazują na większy niż do tej pory udział w rynku systemu Mac OS X. Oprogramowanie stworzone przez firmę Apple bliskie jest przekroczenia bariery dziesięciu procent. Dobre wyniki zanotowała również beta systemu Windows 7.

Firma Net Applications podała, że w styczniu tego roku system operacyjny Mac OS X zainstalowany był na 9,93 procentach komputerów. Spółka opiera swoje wyliczenia o dane pochodzące z maszyn jakie łączyły się z Internetem w analizowanym okresie. Przypomnijmy, że jeszcze w maju ubiegłego roku produkt firmy Apple posiadał zaledwie 7,38 procenta udziału w rynku.

Dobrymi wynikami może się również pochwalić beta systemu Windows 7. Choć produkt firmy Microsoft ukazał się w drugim tygodniu stycznia to do końca tego miesiąca zainstalowało go 0,23% użytkowników.

Przedstawiciel firmy Net Applications przyznał, że komputerów z zainstalowanym systemem Windows 7 znacznie więcej uruchamianych jest w weekendy niż w tygodniu. Świadczy to o dość oczywistym fakcie, że korzysta się z niego przeważnie w domu, a nie w pracy.

Dane pokazują również, że póki co Microsoft nie musi obawiać się swoich konkurentów. Systemy Windows posiadają obecnie 88,26% udziału w tynku. Warto jednak zaznaczyć, że wynik ten jest gorszy od ubiegłorocznego o ponad 3 procent.

Niewielki wzrost ( w stosunku do stycznia 2008 ) zanotował również Linux. Z danych Net Applications wynika, że z różnych dystrybucji tego systemu korzysta obecnie 0,83% użytkowników.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)