Lustrzanka z drukarki 3D, którą złożysz sobie w domu

Lustrzanka z drukarki 3D, którą złożysz sobie w domu

Lustrzanka z drukarki 3D, którą złożysz sobie w domu
Źródło zdjęć: © Léo Marius via giznet.pl
10.07.2013 10:04

Wiemy już, że z pomocą drukarki 3D każdy może wydrukować sobie pistolet. Na szczęście można też wydrukować sprzęt służący do trochę mniej krwawych polowań. Na przykład aparat fotograficzny.

Przystosowana do wydrukowania za pomocą drukarki 3. lustrzanka o nazwie OpenReflex, składa się co prawda z większej ilości elementów niż Liberator, ale też nie jest szczególnie trudna do złożenia. Jej projektant, Léo Marius twierdzi, że złożenie aparatu zajmuje około godziny, podczas gdy drukowanie samych elementów zajmuje godzin 15. Za materiały potrzebne do wydrukowania lustrzanki Marius zapłacił 25 euro.

Małoobrazkowa lustrzanka OpenReflex został zaprojektowany w taki sposób, by można było do niej dokręcić większość stosowanych współcześnie obiektywów. Zdjęcia utrwalane są na standardowym filmie o szerokości 3. milimetrów, a obraz w obiektywie można, tak jak w starszych aparatach, obserwować z góry na matówce.

Ponieważ projektant udostępnił stworzone przez siebie plany, każdy entuzjasta może do woli udoskonalać jego projekt. Może więc doczekamy się kiedyś sprytnego rozwiązania, które pozwoli w wygodny sposób wrzucać na Instagrama zdjęcia zrobione własnoręcznie złożonym aparatem retro.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)