Lumix DMC-LX5 już na polskim rynku

Lumix DMC-LX5 już na polskim rynku

Lumix DMC-LX5 już na polskim rynku
Źródło zdjęć: © Panasonic
08.09.2010 10:38

Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce kolejny model z serii LX - aparat Lumix DMC-LX5. Model ten otrzymał przeprojektowany obiektyw, przetwornik CCD oraz układ przetwarzania obrazu.

DMC-LX5 jest następcą modelu DMC-LX3. Ulepszona konstrukcja, pogrubiony uchwyt ułatwiający trzymanie i nowe wciskane pokrętło to cześć zmian, jakie wprowadzono w tym modelu. Aparat jest wyposażony w złącze do akcesoriów, takich jak opcjonalny wizjer typu Live View. W opcjach proporcji obrazu dodano kwadratowy format 1:1, który można aktywować przełącznikiem z boku tubusu obiektywu.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Przeprojektowano również -calowy wyświetlacz Intelligent LED LCD o rozdzielczości 46. tys. punktów. Zastosowano w nim podświetlenie LED o wysokim wskaźniku CRI (Color Rendering Index, wskaźnik odwzorowania kolorów), co poprawiło reprodukcję kolorów. W modelu udało się wydłużyć czas pracy akumulatorów. Pojedyncze ładowanie starcza na wykonanie 400 zdjęć (wg standardów CIPA).

Jasny (F2.0. obiektyw szerokokątny 24 mm Leica DC Vario-Summicron minimalizuje zniekształcenia, pozwalając uzyskać realistyczne zdjęcia o dobrej rozdzielczości i szczegółowości. Szerokokątna ogniskowa 24 mm zapewnia duży obszar widzenia. Urządzenie posiada optyczny zoom powiększony do 3,8x (90 mm).

Przetwornik CCD z modelu LX3. o rozdzielczości 10,1 megapiksela, oferuje szerszy zakres dynamiczny dzięki zwiększeniu jego czułości i nasycenia. Zmodyfikowany układ Venus Engine FHD zapewnia bardziej zaawansowane przetwarzanie sygnału.

Aparat DMC-LX5 obsługuje standard AVCHD Lite, który pozwala nagrywać długie filmy w jakości HD. Dostępny jest też tradycyjny format motion JPEG. Użytkownicy mają do dyspozycji różne opcje m.in. tryby kreatywny film, mój kolor i film.

Sugerowana cena modelu Panasonic Lumix DMC-LX5 w Polsce to 2149 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)