Luksusowy smartphone zasilany energią kinetyczną

Luksusowy smartphone zasilany energią kinetyczną

Luksusowy smartphone zasilany energią kinetyczną
Źródło zdjęć: © crunchgear.com
06.03.2009 19:21, aktualizacja: 06.03.2009 19:44

Szwajcarska firma Ulysse Nardin znana z produkcji niezwykłej jakości luksusowych zegarków ogłosiła, iż przy współpracy z SCI Innovation zamierza wejść na rynek telefonów komórkowych...

Szwajcarska firma _ Ulysse Nardin _ znana z produkcji niezwykłej jakości luksusowych zegarków ogłosiła, iż przy współpracy z _ SCI Innovation _ zamierza wejść na rynek telefonów komórkowych. W limitowanej ofercie znajdzie się innowacyjny smartphone – Chairman, wykorzystujący do zasilania energię kinetyczną, czyli ruch.

Chairman nie potrzebuje do zasilania tradycyjnej baterii. Już dziś został okrzyknięty przez producenta mianem „zielonego” telefonu komórkowego. Stworzony przez _ Ulysse Nardin _ mechanizm kinetyczny ma pełnić również rolę estetyczną. Dodatkowo nowy smartphone ma zadziwić zastosowanymi materiałami, których do tej pory na próżno można było szukać w urządzeniach tego typu.

_ Chairman _ zostanie oficjalnie zaprezentowany na międzynarodowych targach zegarków i biżuterii - _ Baselworld 2009 _, które odbędą się w Bazylei. Wtedy również poznamy więcej szczegółów na tego urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)