Lufthansa wznawia połączenia. Loty głównie do ciepłych krajów. Na liście 20 kierunków

Lufthansa wznawia połączenia. Loty głównie do ciepłych krajów. Na liście 20 kierunków25.05.2020 12:07
Lufthansa wznawia połączenia. Loty głównie do ciepłych krajów. Na liście 20 kierunków
Źródło zdjęć: © Flickr

Lufthansa od połowy czerwca ponownie uruchomi połączenia w 20 kierunkach. Rejsy odbywać się będą głównie do ciepłych krajów. Linie lotnicze rozmawiają też z niemieckim rządem o dofinansowaniu w wysokości 9 miliardów euro.

Lufthansa, która negocjuje z niemieckim rządem dofinansowanie w wysokości 9 miliardów euro, od połowy czerwca zamierza uruchomić loty w 20 kierunkach - poinformowała w niedzielę rzeczniczka niemieckich linii lotniczych. Rejsy będą się odbywały głównie do ciepłych krajów.

Na liście miejsc docelowych znalazły się m.in. Wenecja, greckie wyspy Rodos i Kreta, portugalskie miasto Faro oraz hiszpańskie Majorka, Ibiza i Malaga. Jak dotąd nie ma żadnych informacji o połączeniach do Polski. Agencja Reutera podaje, że wszystkie loty będą realizowane z lotniska we Frankfurcie nad Menem. Kolejne miejsca docelowe, do których będą latały samoloty niemieckich linii, zostaną ogłoszone pod koniec tygodnia.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu spółka poinformowała o wznowieniu połączeń do Los Angeles, Toronto i Bombaju od czerwca, kiedy to niemieckie linie lotnicze wznawiają działalność.

Lufthansa poinformowała, iż jest w trakcie rozmów z niemieckim rządem w sprawie sprzedaży około 20 procent udziałów w zamian za zastrzyk gotówki. Według doniesień niemieckiej gazety "Bild am Sonntag" pożyczka będzie musiała zostać spłacona do końca 2023 roku.

- Decyzja oczekiwana jest wkrótce, jednak nie mogę ujawnić szczegółów toczących się rozmów - oznajmiła w środę kanclerz Angela Merkel.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca część połączeń planują wznowić również Polskie Linie Lotnicze LOT. Na razie będą to jedynie podróże pomiędzy ośmioma największymi miastami w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)