Lufthansa wznawia połączenia. Loty głównie do ciepłych krajów. Na liście 20 kierunków

Lufthansa wznawia połączenia. Loty głównie do ciepłych krajów. Na liście 20 kierunków

Lufthansa wznawia połączenia. Loty głównie do ciepłych krajów. Na liście 20 kierunków
Źródło zdjęć: © Flickr
25.05.2020 12:07

Lufthansa od połowy czerwca ponownie uruchomi połączenia w 20 kierunkach. Rejsy odbywać się będą głównie do ciepłych krajów. Linie lotnicze rozmawiają też z niemieckim rządem o dofinansowaniu w wysokości 9 miliardów euro.

Lufthansa, która negocjuje z niemieckim rządem dofinansowanie w wysokości 9 miliardów euro, od połowy czerwca zamierza uruchomić loty w 20 kierunkach - poinformowała w niedzielę rzeczniczka niemieckich linii lotniczych. Rejsy będą się odbywały głównie do ciepłych krajów.

Na liście miejsc docelowych znalazły się m.in. Wenecja, greckie wyspy Rodos i Kreta, portugalskie miasto Faro oraz hiszpańskie Majorka, Ibiza i Malaga. Jak dotąd nie ma żadnych informacji o połączeniach do Polski. Agencja Reutera podaje, że wszystkie loty będą realizowane z lotniska we Frankfurcie nad Menem. Kolejne miejsca docelowe, do których będą latały samoloty niemieckich linii, zostaną ogłoszone pod koniec tygodnia.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu spółka poinformowała o wznowieniu połączeń do Los Angeles, Toronto i Bombaju od czerwca, kiedy to niemieckie linie lotnicze wznawiają działalność.

Lufthansa poinformowała, iż jest w trakcie rozmów z niemieckim rządem w sprawie sprzedaży około 20 procent udziałów w zamian za zastrzyk gotówki. Według doniesień niemieckiej gazety "Bild am Sonntag" pożyczka będzie musiała zostać spłacona do końca 2023 roku.

- Decyzja oczekiwana jest wkrótce, jednak nie mogę ujawnić szczegółów toczących się rozmów - oznajmiła w środę kanclerz Angela Merkel.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca część połączeń planują wznowić również Polskie Linie Lotnicze LOT. Na razie będą to jedynie podróże pomiędzy ośmioma największymi miastami w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)