Trwa ładowanie...
d3upop6

Lubisz życie w izolacji? NASA ma dla Ciebie idealną propozycję

NASA szuka śmiałków, którym niestraszne będzie spędzenie kilku miesięcy w izolacji. Eksperyment odbędzie się w Rosji i sprawdzi, jak takie warunki wpłyną na uczestników. Zdobyte dane będą wykorzystane do planowania przyszłych misji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA szuka pracowników. Oferuje wysokie wynagrodzenie
NASA szuka pracowników. Oferuje wysokie wynagrodzenie (Unsplash.com)
d3upop6

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej regularnie przeprowadza różne eksperymenty dotyczące misji kosmicznych. Jednym z przykładów może być wywołanie kontrolowanego pożaru na statku kosmicznym, który miał na celu zbadanie skutków ognia w mikrograwitacji.

NASA organizuje kolejny eksperyment, tym razem z ludźmi w roli głównej.

Ponad pół roku w zamknięciu

W ramach misji mała grupka ochotników zostanie zamknięta w izolacji. Potrwa ona 8 miesięcy i odbędzie się w Rosji, dokładniej w Moskwie. Uczestnicy będą też brali udział w zadaniach wykorzystujących roboty lub wirtualną rzeczywistość.

Unsplash.com

Eksperyment NASA ma sprawdzić, jak tak długa izolacja wpłynie na uczestników zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Na pewno nie będzie to proste, dlatego nie każdy temu podoła. Poza tym NASA ma swoje wymagania.

d3upop6

NASA nie wybierze byle kogo

Aby wziąć udział w projekcie, należy spełnić kilka warunków:

  • być obywatelem Stanów Zjednoczonych,
  • mieć od 30 do 55 lat,
  • rozmawiać płynnie w języku angielskim i rosyjskim,
  • mieć magistra, doktora lub ukończyć szkolenia oficera wojskowego. Jeśli jednak chętny ma tytuł licencjata i analogiczne doświadczenie, to również jest brany pod uwagę.

Uczestnicy dostaną za udział odpowiednią zapłatę, jednak jej wysokość będzie zależała od powiązania z organizacją.

Eksperyment NASA wykorzysta zebrane doświadczenie w misjach kosmicznych Artemis, których celem jest ponowne wysłanie ludzi na Księżyc. Poza tym wyniki badań przydadzą się przy planach dotyczących ewentualnej kolonizacji Marsa.

d3upop6

Podziel się opinią

Share

d3upop6

d3upop6
Więcej tematów