Łóżko, które w przypadku trzęsienia ziemi uratuje nam życie

Łóżko, które w przypadku trzęsienia ziemi uratuje nam życie

Łóżko, które w przypadku trzęsienia ziemi uratuje nam życie
Źródło zdjęć: © Pixabay | Unsplash
05.09.2016 16:23, aktualizacja: 06.09.2016 13:58

Nowy gadżet wpisuje się w ideę smart house i może spodobać się wszystkim mieszkającym na terenach zagrożonych występowaniem trzęsień ziemi. Jeśli ziemia zatrzęsie się nocą, zadaniem specjalnie zaprojektowanego łóżka będzie zapewnienie nam przeżycia.

Łóżko, przypominające wielką skrzynię albo sejf - a zdaniem niektórych komentujących, trumnę - możemy zobaczyć na kanale YouTube'owym Dahir Insaat. Jego metalowa konstrukcja ma pozwolić nam na przetrwanie nawet, gdyby strop piętrowego budynku miał się zawalić bezpośrednio na łóżko. Pod materacem ponadto ukryć można rzeczy niezbędne do przeżycia - w szczególności tlen, wodę oraz żywność o długim terminie przydatności do spożycia.

Łóżko, gdy tylko wyczuje, że nadchodzi trzęsienie ziemi, automatycznie zamknie się, chroniąc nas przed niebezpieczeństwem. Na zewnątrz łóżka można umieścić naklejki dla służb ratowniczych informujące, że w środku metalowej konstrukcji znajduje się żywy człowiek. Możliwe jest też wysyłanie sygnałów dźwiękowych.

Wątpliwości internautów wzbudza jednak kilka kwestii. Komentujący pytają, czy w przypadku gdy nasz dom zapłonie, nie zostaniemy wewnątrz łóżka ugotowani żywcem. Użytkownicy całkiem słusznie boją się także, co stanie się z naszymi członkami, gdy nie będziemy leżeć perfekcyjnie prosto, a nasze ręce lub nogi będą wystawać poza łóżko.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)