Loguj się wszędzie jednym kliknięciem dzięki OpenID

Loguj się wszędzie jednym kliknięciem dzięki OpenID10.08.2010 11:01
Loguj się wszędzie jednym kliknięciem dzięki OpenID
Źródło zdjęć: © WP.PL

W czasach powszechnego dostępu do internetu powstaje coraz więcej serwisów wymagających logowania. Coraz ciężej jest zapamiętywać nowe loginy i hasła, a stosowanie wszędzie tych samych jest skrajnie niebezpieczne dla naszych cyfrowych danych

Rozwiązaniem jest OpenID - bezpieczny, szybki i prosty sposób logowania do wielu serwisów internetowych za pomocą jednego loginu i hasła.

288755876406507667

Pierwsza taka usługa w Polsce

Usługa wcale nie jest nowa, w zagranicznych serwisach takie logowanie jest standardem, w Polsce niestety nie. Czas to zmienić. Wirtualna Polska jako pierwszy portal w Polsce wprowadza usługę, w ramach której można bez przeszkód logować się między innymi do facebook.com, jogger.pl, wielu gier MMO oraz setek innych serwisów wspierających technologię OpenID. Wystarczy tylko posiadać konto w Wirtualnej Polsce. Katalog kompatybilnych z OpenID stron dostępny jest między innymi pod tym adresem.

Jeżeli odwiedzasz serwisy internetowe oparte o platformy takie jak Wordpress, czy Drupal, także możesz używać OpenID, każdy administrator takiej strony może na to pozwolić.

Bezpieczeństwo dzięki Wirtualnej Polsce

Stosowanie jednego loginu i hasła do wielu serwisów wiąże się z niebezpieczeństwem utraty podawanych danych na rzecz przestępców. Dlatego właśnie bardzo ważne jest, aby korzystać z technologii OpenID oferowanej przez zaufanego i doświadczonego dostawcę usług internetowych, takiego jak WP.pl. Dla Wirtualnej Polski bezpieczeństwo użytkowników jest priorytetem, stosowane są różnorodne certyfikaty i zabezpieczenia, gwarantowana jest także szybka reakcja administratorów na wszelkie podejrzane zachowania i potencjalne zagrożenia. Warto podkreślić że usługa OpenID mimo wysokiego stopnia zabezpieczeń, jest bardzo prosta w użyciu i nie wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera.

Łatwe logowanie to nie wszystko

W przyszłości OpenID będzie udostępniało wiele dodatkowych możliwości. Przykładowo, już obecnie możliwe jest automatyczne uzupełnianie formularzy na stronach internetowych. Wystarczy tylko raz w serwisie OpenID.wp.pl podać swoje dane adresowe bądź zainteresowania, a jeżeli zechcemy, w innych serwisach zostaną one automatycznie wprowadzone do odpowiednich komórek formularzy.

Warto podkreślić, że niektóre serwisy jak facebook.com wymagają wcześniej założenia w nich standardowego konta, a dopiero potem będziemy się mogli logować do niego, używając OpenID.

Więcej przydatnych informacji dostępnych jest na tej stronie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)