Loguj się wszędzie jednym kliknięciem dzięki OpenID

Loguj się wszędzie jednym kliknięciem dzięki OpenID

Loguj się wszędzie jednym kliknięciem dzięki OpenID
Źródło zdjęć: © WP.PL
10.08.2010 11:01, aktualizacja: 10.08.2010 12:41

W czasach powszechnego dostępu do internetu powstaje coraz więcej serwisów wymagających logowania. Coraz ciężej jest zapamiętywać nowe loginy i hasła, a stosowanie wszędzie tych samych jest skrajnie niebezpieczne dla naszych cyfrowych danych

Rozwiązaniem jest OpenID - bezpieczny, szybki i prosty sposób logowania do wielu serwisów internetowych za pomocą jednego loginu i hasła.

Obraz

Pierwsza taka usługa w Polsce

Usługa wcale nie jest nowa, w zagranicznych serwisach takie logowanie jest standardem, w Polsce niestety nie. Czas to zmienić. Wirtualna Polska jako pierwszy portal w Polsce wprowadza usługę, w ramach której można bez przeszkód logować się między innymi do facebook.com, jogger.pl, wielu gier MMO oraz setek innych serwisów wspierających technologię OpenID. Wystarczy tylko posiadać konto w Wirtualnej Polsce. Katalog kompatybilnych z OpenID stron dostępny jest między innymi pod tym adresem.

Jeżeli odwiedzasz serwisy internetowe oparte o platformy takie jak Wordpress, czy Drupal, także możesz używać OpenID, każdy administrator takiej strony może na to pozwolić.

Bezpieczeństwo dzięki Wirtualnej Polsce

Stosowanie jednego loginu i hasła do wielu serwisów wiąże się z niebezpieczeństwem utraty podawanych danych na rzecz przestępców. Dlatego właśnie bardzo ważne jest, aby korzystać z technologii OpenID oferowanej przez zaufanego i doświadczonego dostawcę usług internetowych, takiego jak WP.pl. Dla Wirtualnej Polski bezpieczeństwo użytkowników jest priorytetem, stosowane są różnorodne certyfikaty i zabezpieczenia, gwarantowana jest także szybka reakcja administratorów na wszelkie podejrzane zachowania i potencjalne zagrożenia. Warto podkreślić że usługa OpenID mimo wysokiego stopnia zabezpieczeń, jest bardzo prosta w użyciu i nie wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera.

Łatwe logowanie to nie wszystko

W przyszłości OpenID będzie udostępniało wiele dodatkowych możliwości. Przykładowo, już obecnie możliwe jest automatyczne uzupełnianie formularzy na stronach internetowych. Wystarczy tylko raz w serwisie OpenID.wp.pl podać swoje dane adresowe bądź zainteresowania, a jeżeli zechcemy, w innych serwisach zostaną one automatycznie wprowadzone do odpowiednich komórek formularzy.

Warto podkreślić, że niektóre serwisy jak facebook.com wymagają wcześniej założenia w nich standardowego konta, a dopiero potem będziemy się mogli logować do niego, używając OpenID.

Więcej przydatnych informacji dostępnych jest na tej stronie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)