Trwa ładowanie...

Łódź: pierwszy taki sylwester w Europie. Zamiast fajerwerków - drony [Wideo]

Coraz więcej miast rezygnuje z fajerwerków w sylwestra. W tym roku 300 podświetlonych dronów zachwyciło łodzian, którzy witali Nowy Rok w Manufakturze. Ten niezwykły pokaz był pierwszym takim wydarzeniem w Europie.

Share
Łódź: pierwszy taki sylwester w Europie. Zamiast fajerwerków - drony [Wideo]
Źródło: Youtube.com
d4d7n01

Łódzkie Centrum Wydarzeń przygotowało niesamowite widowisko z udziałem 300 dronów podświetlanych diodami LED. Jak przyznali organizatorzy to pierwsze takie, bezpłatne wydarzenie sylwestrowe w Europie. Władze Łodzi zachęcały mieszkańców, by spędzić sylwestra w sposób "bezpieczny i przyjazny dla środowiska", stąd decyzja o rezygnacji z fajerwerków.

Kilka minut po północy nad Manufakturą pojawiły się rozświetlone drony, które układały się w przeróżne obrazy - niektóre mające nawet kilkadziesiąt metrów wielkości. Wśród nich znalazły się np. symbole Bożego Narodzenia oraz miasta, ale nie zabrakło także tęczowych i fantastycznych wzorów dedykowanych najmłodszym widzom.

d4d7n01

Mieszkańcy Łodzi w Nowy Rok mogli zobaczyć to niesamowite widowisko na żywo Rynku Włókniarek w Manufakturze. Dla wszystkich tych, którzy nie mieli tej okazji Manufaktura opublikowała wideo, na którym można obejrzeć pokaz:

Sylwester i Nowy Rok w Łodzi

Władze miasta obiecały, że mieszkańcy będą mogli w tym roku cieszyć się bezpieczną zabawą sylwestrową i dotrzymały słowa. Na imprezie była specjalnie wyznaczona strefa dla rodzin z dziećmi, obowiązywał zakaz wnoszenia alkoholu, szklanych butelek i materiałów pirotechnicznych.

Chociaż w mieście nie obyło się bez problemów, to na samej imprezie w Manufakturze nie odnotowano złamania regulaminu sylwestrowej zabawy. Łódź nie jest jedynym miastem w Polsce, w którym zabawa odbyła się bez fajerwerków. Chociaż nie zawsze jest to decyzja podyktowana dbaniem o środowisko - wiele miast zaznaczyło, że rezygnacja z fajerwerków wynika również z kwestii finansowych.

d4d7n01

Podziel się opinią

Share
d4d7n01
d4d7n01
Więcej tematów