Lodówka bez tajemnic, czyli jaką kupić lodówkę?

Lodówka bez tajemnic, czyli jaką kupić lodówkę?

Lodówka bez tajemnic, czyli jaką kupić lodówkę?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.03.2012 10:08, aktualizacja: 28.03.2012 16:59

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez lodówki. Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki mają szereg dodatkowych funkcji, które są bardzo przydatne w codziennym użytkowaniu. Wolnostojące chłodziarko-zamrażarki są w wielu kuchniach traktowane jako atrakcyjny element dekoracyjny. AEG, na przykładzie modelu S94400CTM0 tłumaczy, co oznaczają poszczególne nazwy i na co zwrócić uwagę chcąc kupić lodówkę.

Lodówka do zabudowy, czy lodówka wolnostojąca?
W zależności od aranżacji kuchni, możemy wybrać chłodziarko-zamrażarkę wolnostojącą lub do zabudowy. Należy pamiętać, że zabudowywać można tylko modele specjalnie do tego przeznaczone. Mają one odpowiednio skonstruowaną wentylację, co sprawia, że nadają się do wmontowywania w meble kuchenne bez ryzyka uszkodzenia zarówno samego urządzenia, jak i mebli. Lodówki do zabudowy mają także specjalne płaskie drzwi, przystosowane do zamontowania na nich frontu. Chłodziarki wolnostojące są dostępne w różnych kształtach oraz kolorach (przeważa jednak biały lub inox).

Klasa energetyczna
Przy zakupie chłodziarki na pewno warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia. Klasa A staje się standardem. Na rynku dostępne są już modele o klasie energetycznej A+, A++ oraz A+++, które zużywają odpowiednio o 20%, 40. czy 60% mniej energii.

Przydatne funkcje
Chłodziarko-zamrażarki coraz częściej stają się urządzeniami wielofunkcyjnymi. Możemy dzięki nim kruszyć lód z kostkarki, nalewać wodę z dozownika czy chłodzić szampana na specjalną okazję w barku chłodziarki. Przed ostateczną decyzją warto przyjrzeć się układowi wnętrza, rozmieszczeniu półek, szuflad i balkoników. Dodatkowe funkcje oferowane w wybranych modelach mogą znacznie zwiększyć komfort użytkowania.

System No Frost dzięki osuszaniu oraz wymianie powietrza zapobiega osadzaniu się szronu na widocznych elementach wyposażenia wnętrza oraz na produktach. Wnętrze lodówki jest wentylowane. Roztapianie szronu i odprowadzenie skroplin również odbywa się automatycznie. Lodówki bezszronowe nie wymagają rozmrażania. Ich wadą jest jednak zbyt niska dla dłuższego przechowywania produktów świeżych wilgotność w komorze chłodziarki.

System Fresh Frost Free - zapewnia lepsze warunki przechowywania żywności niż tradycyjne urządzenia bezszronowe. Podwójny obieg powietrza, osobny dla chłodziarki i zamrażarki, sprawia, że żywność w chłodziarkach nie ulega przesuszeniu. Zastosowane rozwiązania przeciwdziałają wysuszaniu produktów i wzajemnemu przenikaniu się ich zapachów.

Powłoka antybakteryjna, zawierająca jony srebra, zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów nawet wtedy, gdy dany produkt ulegnie przeterminowaniu lub zepsuciu.

Funkcje szybkiego chłodzenia i mrożenia –. zastosowane odpowiednio w chłodziarce i zamrażarce pozwalają na czasowe obniżenie temperatury w urządzeniu, aby szybciej schłodzić lub zamrozić produkty.

Alarm otwartych drzwi informuje o niedomkniętych drzwiach po upływie ok. 2 min. nie dopuszczając do podniesienia temperatury wewnątrz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)