Locatelo.com wprowadza nowe lokalizatory dla aktywnych

Locatelo.com wprowadza nowe lokalizatory dla aktywnych

Locatelo.com wprowadza nowe lokalizatory dla aktywnych
Źródło zdjęć: © Locatelo.com
19.10.2009 13:31

Locatelo.com, serwis lokalizacyjny dedykowany bezpieczeństwu, wprowadza nowy, wygodny lokalizator Laipac S-911 Bracelet Locator. Oferowane urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy aktywnie spędzają czas, a nie chcą ograniczać swobody ruchów dodatkowym sprzętem

Locatelo.com jest bardzo użyteczne także dla służb ratowniczych, które za pomocą szybkiej lokalizacji poszkodowanego mogą skutecznie i sprawnie udzielić niezbędnej pomocy. Serwis staje się interesującym narzędziem również dla firm oraz instytucji, które zamierzają zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników jak i mienia.

Obraz
© (fot. Locatelo.com)

Laipac S-91. Bracelet Locator jest lokalizatorem osobistym wykonanym w formie zegarka zakładanego na przegub ręki. Urządzenie posiada wbudowany moduł GPS (przygotowany do pracy w trybie AGPS) oraz czterozakresowy moduł GSM wykorzystywany do komunikacji głosowej oraz transferu danych.

Lokalizator ten zapewnia m. in. możliwość automatycznego raportowania aktualnej pozycji użytkownika, sprawdzenie aktualnej daty, czasu, pozycji, prędkości oraz kursu wg którego się przemieszcza użytkownik. Urządzenie umożliwia również nawiązywanie i odbieranie połączeń głosowych. Jedną z ważniejszych funkcji lokalizatora jest przycisk SOS, umożliwiający natychmiastowe wezwanie pomocy.

Lokalizator zapewnia również uruchomienie sprzętowego geo-fence (niezależnie od obszarów geo-fence używanych w systemie www.locatelo.com), który pracuje lokalnie w urządzeniu informując użytkownika o przekroczeniu wybranego obszaru.

S-91. BL może również pracować jako rejestrator danych podróży - w jego pamięci zapisać można automatycznie do 15000 punktów. Urządzenie posiada listę kontaktów (do 10 wpisów) dzięki której możliwe jest nawiązanie połączenia głosowego. Możliwy jest również odbiór przychodzących połączeń głosowych. Rozmowę prowadzić można z wykorzystaniem wbudowanego mikrofonu oraz głośnika Laipac Bracelet posiada wodoszczelną i wstrząsoodporną obudowę, możliwość pracy w zakresie temperatur od -25° do 65 °C, oraz czas pracy bez ładowania baterii do 48 godzin.

_ „Serwis Locatelo.com stawia na rozwój nowych funkcji i rozbudowę oferty lokalizatorów otwierając przed swoimi użytkownikami nowe możliwości - To sprawia, że Locatelo.com stwarza szerokie spectrum możliwości jego zastosowań. Może zostać wykorzystane przez amatorów sportów ekstremalnych lub sportów w których informacja gdzie aktualnie się znajdujemy jest ważna dla naszego bezpieczeństwa np. wspinaczka górska, paralotniarstwo, sporty zimowe" _.– mówi Krzysztof Grzegorczyk, Prezes Locatelo.com sp. z o.o. – _ "Serwis był testowany latem w szkółkach sportów wodnych, a użytkownicy dzięki naszemu porozumieniu z sopockim WOPR, byli bezpośrednio monitorowani przez ratowników sopockiego WOPR” _.

We wrześniu uczestnicy IX Mistrzostw Polski w Paralotniarstwie PPG korzystali z serwisu Locatelo.com testując jedno z oferowanych urządzeń.

_ „Dzięki testowanemu lokalizatorowi mieliśmy możliwość obserwowania pozycji pilotów podczas IX zawodów Paralotniarskich PPG - mówi Kamil Antkowiak, organizator i dyrektor zawodów. Niezawodność rozwiązania jest bardzo przydatna do sędziowania w konkurencjach nawigacyjnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie z bardzo dużą dokładnością określić pozycję zawodników i dodatkowo mamy możliwość skonfrontowania obliczeń zawodników z ich rzeczywistą pozycją. Bardzo ważną cechą rozwiązania Locatelo.com jest możliwość wezwania pomocy poprzez przycisk SOS. Dzięki temu wiemy, który z naszych zawodników potrzebuje pomocy oraz w bardzo szybkim czasie jesteśmy w stanie do niego dotrzeć. Nowy lokalizator w formie bransolety, będzie na pewno wygodniejszym rozwiązaniem dla osób potrzebujących rozwiązań łatwo dostępnych, nie ograniczających swobody ruchów" _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)