Listonosze z tabletami - T-Mobile zaczyna wdrażanie wielkiego kontraktu z Pocztą Polską

Listonosze z tabletami - T-Mobile zaczyna wdrażanie wielkiego kontraktu z Pocztą Polską
25.08.2016 16:44
Listonosze z tabletami - T-Mobile zaczyna wdrażanie wielkiego kontraktu z Pocztą Polską
Źródło zdjęć: © PAP | Stanisław Rozpędzik

Kontrakt jest kontynuacją rozpoczętego w 2015 roku projektu "Mobilny Listonosz", realizowanego przez Pocztę Polską w zakresie elektronizacji procesów realizowanych przez pracowników Poczty Polskiej. To największy tego typu kontrakt w Europie - czytamy w komunikacie T-Mobile.

W ramach kontraktu Poczta Polska może zamówić ok. 20 tys. urządzeń z kartami SIM oraz ok. 9 tys. signature padów. Urządzenia mobilne będą korzystały z transmisji danych oraz aplikacji "Mobilny Listonosz" przygotowanej przez Pocztę Polską. Podpisana 26 lipca tego roku umowa przewiduje świadczenie usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych przez 3 lata.

T-Mobile dostarczy urządzenia, licencje, a przede wszystkim usługi transmisji danych dla listonoszy Poczty Polskiej. Operator dostarczy urządzenia mobilne dla listonoszy oraz usługę Mobile Device Management (MDM), czyli zdalnego zarządzania telefonami i tabletami. MDM pozwala, m.in., na zarządzanie aplikacjami, zdalny reset haseł, usunięcie danych, blokowanie określonych aplikacji, lokalizowanie urządzenia i realizowanie polityki bezpieczeństwa. Do placówek pocztowych zostaną również dostarczone Signature Pady.

Jak czytamy w informacji prasowej Poczty Polskiej: "Poczta Polska już od pół roku obsługuje polski wymiar sprawiedliwości. Wcześniej firma testowała aplikację „Mobilny Listonosz”, wykorzystywaną w tym procesie. Od początku marca w obrębie 76. kodów adresowych na terenie Polski doręczanie przesyłek sądowych odbywa się z wykorzystaniem tabletów i dedykowanej aplikacji „Mobilny Listonosz”. Aplikacja jest przystosowana do wymogów Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczących Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO)".

W ramach wygranego przetargu T-Mobile dostarczy minimum 15 000 tabletów z dedykowaną aplikacją i kartą SIM z usługami transmisji danych od T-Mobile. W skład zestawu wchodzić będzie również rysik pozwalający nie tylko nawigować w urządzeniu, ale również składać odręczny podpis o cechach biometrycznych. W komplecie znajduje się również etui na urządzenie, power bank i dodatkowo ładowarka samochodowa.

Zgodnie z zawartą w umowie opcją na zamówienia dodatkowe oraz sprzętem dostarczonym w ramach pierwszego przetargu do projektu "Mobilny Listonosz", T-Mobile dostarczy ok. 25 000 specjalnie przygotowanych zestawów. Operator zapewni również minimum 8 000 signature padów, a wraz z opcją i sprzętem dostarczonym w ramach projektu pilotażowego będzie to ok. 11 000 urządzeń dostępnych we wszystkich placówkach Poczty Polskiej.

Na bazie innego przetargu, konsorcjum, którego częścią jest T-Mobile, realizuje na rzecz Poczty Polskiej usługi operatora sieci rozległej. W ramach umowy dostarczane są łącza do blisko 5000 placówek Poczty Polskiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)