Linuksowy firewall dla Windows - na karcie ExpressCard

Linuksowy firewall dla Windows - na karcie ExpressCard

Linuksowy firewall dla Windows - na karcie ExpressCard
Źródło zdjęć: © IDG
26.04.2008 11:00, aktualizacja: 28.04.2008 09:03

Niewielka izraelska firma Yoggie Security Systems wprowadziła do sprzedaży sprzętowy firewall bazujący na Linuksie. Dość zaskakujące są gabaryty urządzenia: mieści się ono na karcie ExpressCard.

To nie pierwszy sprzętowy firewall firmy, który ma postać małego prostopadłościanu podłączanego do komputera. Wcześniejsze modele wpinane były za pomocą Ethernetu - http://www.pcworld.pl/news/100047.html ( tj. funkcjonowały w roli mostów ) oraz USB - http://www.pcworld.pl/news/112072.html.

Najnowsze dzieło Yoggie to Gatekeeper Card Pro, czyli firewall umieszczony na karcie ExpressCard. Urządzenie pracuje pod kontrolą Linuksa i zainstalowano w nim aż 13 aplikacji dbających o bezpieczeństwo systemu-gospodarza, w tym programy chroniące przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i innymi rodzajami ataków.

Obraz
© (fot. Yoggie)

W zestawie z Gatekeeperem użytkownik otrzymuje też Kaspersky Anti-Virus do zainstalowania na PC, w razie gdyby wirusy przedostały się przez firewall. Sprzęt jest kompatybilny z 32-bitowymi wersjami Windows XP i Visty, jego cenę określono na 200 dolarów.

Warto zajrzeć: "Linux firewall fits inside Windows laptops - http://www.linuxdevices.com/news/ns3029401981.html" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)