LightSail 2. Żagiel kosmiczny pomyślnie rozłożony

LightSail 2. Żagiel kosmiczny pomyślnie rozłożony
Źródło zdjęć: © Planetary Society/Twitter | Planetary Society
Karolina Modzelewska

25.07.2019 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Satelita LightSail 2 z powodzeniem rozłożył duży aluminiowy żagiel Mylar. Misja Planetary Society odniosła sukces. Jest to pierwsze takie osiągnięcie w historii.

Planetary Society opublikowało zdjęcia oraz film, które potwierdzają pełne rozłożenie słonecznego żagla LightSail 2.

Planetary Society ogłasza sukces

Na swoim blogu, organizacja pochwaliła się sukcesem - Statek kosmiczny LightSail 2 z powodzeniem rozmieścił duży, aluminiowany żagiel Mylar, którego użyje do podniesienia swojej orbity wyłącznie za pomocą światła słonecznego -.

Bruce Betts – główny naukowiec Planetary Society i kierownik programu LightSail 2 stwierdził – Jesteśmy zachwyceni! Nasz zespół przez lata pracował nad tym, aby rozpocząć żeglugę słoneczną -.

Sukces LightSail 2 to kamień milowy w wykorzystaniu żagli solarnych. Dzięki nim, możliwe będzie obniżenie kosztów eksploracji kosmosu i eliminacja konieczności używania silników chemicznych, które wymagają paliwa. Zostanie ono zastąpione fotonami pochodzącymi ze słońca.

Twórcy projektu skupią się teraz na obserwacjach właściwości i możliwości żagla słonecznego. Plany zakładają, że przez rok LightSail 2będzie krążył po orbicie Ziemi, zanim opór atmosferyczny spowoduje jego zniszczenie i ponownie wejdzie w atmosferę.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)