LifeCam HD-6000 - obraz HD w mobilnej kamerze

LifeCam HD‑6000 - obraz HD w mobilnej kamerze

LifeCam HD-6000 - obraz HD w mobilnej kamerze
Źródło zdjęć: © Microsoft
16.12.2010 15:08, aktualizacja: 16.12.2010 15:25

LifeCam HD-6000 to niewielka, przeznaczona do notebooków kamera internetowa firmy Microsoft. Urządzenie oferuje możliwość nagrywania filmów w jakości HD, zastosowano w nim technologię TrueColor oraz wygodne mocowanie

LifeCam HD-600. to już trzecia, po HD-5000 i LifeCam Cinema, wprowadzona do sprzedaży kamera internetowa firmy Microsoft z funkcją HD. Jednocześnie to pierwszy model przeznaczony głównie dla komputerów przenośnych, który umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p.

Obraz
© (fot. Microsoft)

W najnowszej kamerze firmy Microsoft zastosowano czujnik w rozdzielczości 720p, nagrywający obraz wideo w jakości HD do z prędkością do 3. klatek na sekundę. Kamera umożliwia nagrywanie obrazu w proporcjach 16:9. Wymiary urządzenia to: 2,5 cm szerokości, głębokości i długości. System Auto Focus zapewnia wyraźny obraz, począwszy od ujęć z oddali, po maksymalne zbliżenia, a technologia TrueColor, zapewni dobre odwzorowanie barw. Kamera posiada również funkcję Pan & Tilt, która pozwala na kadrowanie obrazu. Przesuwanie, nachylanie i przybliżanie pozwala poprawnie skadrować obraz i uzyskać optymalne ujęcie. Z kolei Photo Swap to funkcja umożliwiająca wideorozmowy w czasie rzeczywistym przy pomocy komunikatora Windows Live Messenger. W komplecie z kamerą otrzymamy etiu do przenoszenia kamery w podróży.

LifeCam HD-6000 jest dostępna na polskim rynku od połowy grudnia w orientacyjnej cenie 179 zł. Objęta jest 3-letnią ograniczoną gwarancją producenta. Kamera współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 7, Windows Vista, Windows XP oraz Mac OS X v.10.4-10.6.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)