Lidl wprowadza warzywa bez opakowań. Zamiast plastiku - "tatuaż"

Lidl wprowadza warzywa bez opakowań. Zamiast plastiku - "tatuaż"
Źródło zdjęć: © WP.PL | Witold Ziomek
Adam Bednarek

03.12.2019 09:28

Od początku grudnia w sklepach sieci Lidl pojawiają się pierwsze warzywa BIO, które nie są pakowane w plastikowe opakowania. Mają jednak nietypowe specjalne oznaczenia, dzięki którym można odróżnić je od "zwykłych" warzyw.

Plastikowe opakowania to wciąż zmora polskich sieci. Co z tego, że kupujemy warzywa lub owoce od "BIO dostawcy", skoro i tak zapakowane są w szkodzące środowisku tworzywo. Lidl znalazł sposób na ten problem.

Jak informuje "Rzeczpospolita", od początku grudnia na półki sklepów trafiają warzywa BIO oznaczone z wykorzystaniem naturalnego światła. To bezpieczna i nie wpływająca na warzywo metoda. Po obraniu skórka jest w pełni kompostowalna.

Pierwsze warzywa oznaczane tą metodą to bio dynia piżmowa oraz bio seler. Nie mają opakowań, ale dzięki "tatuażom" można odróżnić je od zwykłych dyń i selerów.

Obraz
© Materiały prasowe

- Do końca 2019 roku obniżymy zużycie plastiku o 800 ton dzięki ograniczeniu materiału PET w butelkach wody Saguaro (442 tony plastiku mniej), czy też stopniowo redukując materiał, z którego produkowane są opakowania mięsa i drobiu (217 ton plastiku mniej), wyeliminujemy także 150 ton plastiku dzięki sprzedaży warzyw i owoców luzem. Teraz zdecydowaliśmy się na kolejne, innowacyjne rozwiązanie, wprowadzając wspólnie z Farmą Świętokrzyską natural branding - mówi Aleksandra Robaszkiewicz, rzecznik Lidl Polska.

Pomysł wydaje się dobry, choć można obawiać się, że znajdą się klienci, którzy i tak schowają takie warzywa do foliówki. Bardziej świadome osoby mają jednak alternatywę. To na pewno krok w dobrą stronę, choć można żałować, że jedynie bio warzywa doczekają się specjalnego oznakowania. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)