LG też będzie płacić Microsoftowi za Androida?

LG też będzie płacić Microsoftowi za Androida?
Źródło zdjęć: © Gerwin Sturm / CC

28.10.2011 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do największych marek płacących Microsoftowi z tytułu patentów zawartych w systemie Android już wkrótce dołączyć może również koreańskie LG - wynika z informacji Korea Herald.

Według wciąż niepotwierdzonych informacji, LG miałoby przekazywać Microsoftowi 3 dolary za każdy wyprodukowany telefon z systemem Google Android. Nie wiadomo, czy opłaty obowiązywałyby od momentu podpisania porozumienia, czy również dotyczyłyby już wprowadzonych na rynek urządzeń.

Wiadomo natomiast, że LG może być trzecim dużym graczem, który będzie musiał uwzględnić dodatkowe koszty licencji dla swoich telefonów z Androidem. Wcześniej uczynił to HTC, który przekazuje firmie z Redmond 5 dolarów za każdy telefon z Androidem oraz Samsung, który wynegocjował stawkę poniżej 15 dolarów z tego tytułu.

Tymczasem Microsoft poinformował, że producenci już ponad połowy wszystkich urządzeń z systemem Android płacą mu należność z tytułu patentów w nim zawartych. I wiele wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec patentowych potyczek Microsoftu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)