LG Optimus (Swift) G Pro otrzyma technologię śledzenia wzroku

LG Optimus (Swift) G Pro otrzyma technologię śledzenia wzroku

LG Optimus (Swift) G Pro otrzyma technologię śledzenia wzroku
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.03.2013 14:52, aktualizacja: 22.03.2013 15:15

Nowa funkcja multimedialna LG Smart Video zostanie zastosowana po raz pierwszy w smartfonie Optimus G Pro. Funkcja Smart Video dzięki śledzeniu wzroku eliminuje konieczność ręcznego sterowania odtwarzaniem.

Smart Video rozpoznaje położenie oczu użytkownika i automatycznie włącza lub wyłącza odtwarzanie filmu, co oznacza, że nie ma potrzeby dotykania przycisków. Gdy użytkownik odwraca wzrok od ekranu smartfona, przednia kamera aparatu smartfona rozpoznaje to i natychmiast wstrzymuje odtwarzanie. Zostaje ono wznowione w momencie ponownego zwrócenia wzroku na smartfon.

Oprócz funkcji Smart Video, smartfon Optimus G Pro jako pierwszy na świecie będzie wyposażony w funkcję Dual Camera. Funkcja Dual Camera umożliwia jednoczesne wykonywanie zdjęć przednim oraz tylnym aparatem w celu uzyskania efektu „zdjęcie w zdjęciu”. Teraz użytkownik może być nie tylko obserwatorem, ale także uczestnikiem fotografowanych wydarzeń.

Funkcje Smart Video oraz Dual Camera zostaną wprowadzone jako część aktualizacji Value Pack, która będzie oferowana już w przyszłym miesiącu. W przyszłości funkcje te będą też udostępnione w niektórych smartfonach premium firmy LG.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)