LG Display szykuje panele słoneczne dla czytników e‑booków

LG Display szykuje panele słoneczne dla czytników e-booków
Źródło zdjęć: © IDG.pl

11.10.2009 13:30, aktual.: 12.10.2009 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG Display zaprezentuje podczas konferencji International Meeting on Information Display (IMID) panel słoneczny przeznaczony do zasilania czytników e-booków.

LG Display zaprezentuje podczas konferencji International Meeting on Information Display (IMID) panel słoneczny przeznaczony do zasilania czytników e-booków.

Obraz
© Sony Reader (fot. IDG.pl)

Konferencja International Meeting on Information Display (IMID) rozpocznie się jutro w Seulu i potrwa do piątku. Firma LG zamierza na niej zaprezentować prototypowy czytnik e-booków Sony Reader, który wyposaży w skonstruowany przez siebie panel słoneczny. Dzięki takiemu połączeniu, użytkownik czytnika (korzysta on z wykonanego w technologii e-papieru ekranu, który pobiera prąd jedynie podczas zmiany wyświetlanych stron) praktycznie nie będzie się musiał martwić o jego zasilanie.

Zaprojektowany przez koreańską firmę panel słoneczny mierzy 1. x 10 centymetrów, natomiast jego grubość i waga wynoszą (odpowiednio) niespełna 1 milimetr i 20 gramów. Wedle zapewnień przedstawicieli LG Display wystawienie go przez cztery godziny na działanie promieni słonecznych zapewni czytnikowi tyle energii, że bez problemu będzie mógł pracować przez cały dzień.
Obecnie ogniwo cechuje się sprawnością na poziomie 9,6 procenta. LG Display planuje jednak w przyszłym roku poprawić ten wynik o prawie 2,5 punktu procentowego, natomiast w 201. - o kolejne 2 punkty. Wtedy też powinny się pojawić na rynku pierwsze urządzenia korzystające z rozwiązania koreańskiej firmy.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)