LG Display szykuje panele słoneczne dla czytników e-booków

LG Display szykuje panele słoneczne dla czytników e-booków11.10.2009 13:30
LG Display szykuje panele słoneczne dla czytników e-booków
Źródło zdjęć: © IDG.pl

LG Display zaprezentuje podczas konferencji International Meeting on Information Display (IMID) panel słoneczny przeznaczony do zasilania czytników e-booków.

LG Display zaprezentuje podczas konferencji International Meeting on Information Display (IMID) panel słoneczny przeznaczony do zasilania czytników e-booków.

288770917180586131
Źródło zdjęć: © Sony Reader (fot. IDG.pl)

Konferencja International Meeting on Information Display (IMID) rozpocznie się jutro w Seulu i potrwa do piątku. Firma LG zamierza na niej zaprezentować prototypowy czytnik e-booków Sony Reader, który wyposaży w skonstruowany przez siebie panel słoneczny. Dzięki takiemu połączeniu, użytkownik czytnika (korzysta on z wykonanego w technologii e-papieru ekranu, który pobiera prąd jedynie podczas zmiany wyświetlanych stron) praktycznie nie będzie się musiał martwić o jego zasilanie.

Zaprojektowany przez koreańską firmę panel słoneczny mierzy 1. x 10 centymetrów, natomiast jego grubość i waga wynoszą (odpowiednio) niespełna 1 milimetr i 20 gramów. Wedle zapewnień przedstawicieli LG Display wystawienie go przez cztery godziny na działanie promieni słonecznych zapewni czytnikowi tyle energii, że bez problemu będzie mógł pracować przez cały dzień.
Obecnie ogniwo cechuje się sprawnością na poziomie 9,6 procenta. LG Display planuje jednak w przyszłym roku poprawić ten wynik o prawie 2,5 punktu procentowego, natomiast w 201. - o kolejne 2 punkty. Wtedy też powinny się pojawić na rynku pierwsze urządzenia korzystające z rozwiązania koreańskiej firmy.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)