Lepszy zoom i szeroki kąt w kamerach SD Panasonic

Lepszy zoom i szeroki kąt w kamerach SD Panasonic
Źródło zdjęć: © Panasonic

12.01.2011 12:54, aktual.: 12.01.2011 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic zaprezentował trzy modele kamer SD: SDR-H100, SDR-T70 oraz SDR-S70. Nowe urządzenia wyposażono w ulepszony zoom optyczny i szereg nowych funkcji

Wszystkie trzy modele wyposażone są w obiektyw z zoomem optycznym 70. i funkcją udoskonalonego zoomu optycznego 78x, która wykorzystuje efektywny obszar przetwornika CCD do uzyskania dodatkowego powiększenia przy ustawieniu szerokokątnym. Dzięki temu użytkownik może nagrywać zarówno szeroki krajobraz, jak i dynamiczne zbliżenia odległych obiektów. W trybie Active działa specjalnie opracowana przez Panasonic funkcja Advanced O.I.S. (zaawansowany optyczny stabilizator obrazu), która eliminuje drgania ręki zwykle występujące przy korzystaniu z funkcji zoom, a także większe drgania występujące podczas nagrywania w ruchu. Dzięki temu uzyskuje się wyraźny, ostry obraz w różnych warunkach nagrywania.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Znany z wcześniejszych modeli tryb iA (intelligent Auto) został uzupełniony o funkcję AF/AE Tracking. Użytkownik po uchwyceniu obiektu na środku ekranu naciska przycisk AF/AE i od tej chwili obiekt jest automatycznie śledzony, nawet jeśli się porusza lub obraca. Zapewnia to utrzymanie zawsze optymalnych ustawień ostrości i ekspozycji.

Funkcja Wind Noise Canceller (eliminacja szumu wiatru), która jest rozwinięciem wcześniejszej funkcji Wind Cut, automatycznie wykrywa i eliminuje szum wiatru, zachowując jednak wszelkie inne naturalne odgłosy otoczenia.

W nowych modelach znacznie została udoskonalona funkcja redukcji szumów, a wraz z przybliżaniem obrazu może być stosowana zaawansowana funkcja zoomu mikrofonu, która wiąże działanie mikrofonu z działaniem kamery. Na przykład jeśli nagrywa się zbliżenie oddalonego ptaka, mikrofony są zoomowane równocześnie z zoomowaniem obiektywu i śpiew ptaka jest nagrywany z odpowiednim zbliżeniem.

Kamera z dyskiem twardym SDR-H100

SDR-H10. umożliwia nagrywanie dużej ilości materiału na dysku twardym oraz na kartach pamięci SDXC, SDHC lub SD. Wbudowany dysk 80 GB umożliwia zapisanie ok. 74,5 godz. w trybie LP, natomiast karta SDXC 64 GB (sprzedawana oddzielnie) umożliwia zapisanie ok. 60,5 godz. w tym samym trybie. Dzięki temu H100 nadaje się znakomicie do nagrywania długich imprez oraz do użycia podczas dłuższych wycieczek.

Obraz
© Kamera Panasonic SDR-H100 (fot. Panasonic)

Model ten posiada również funkcję Anti-Shock Shield (tarcza przeciwwstrząsowa), która zapewnia ochronę wbudowanego dysku twardego przed uderzeniami. SDR-H10. umożliwia bardzo proste kopiowanie nagrań z karty pamięci lub dysku twardego na płytę DVD. Wystarczy tylko połączyć kamerę do nagrywarki DVD (opcja). Nie jest wymagane podłączenie do komputera, a utworzone w ten sposób płyty mogą być bez problemu odtwarzane na odtwarzaczach DVD.

Kamera z podwójną pamięcią SDR-T70

SDR-T7. to kamera, która zapisuje nagrania we wbudowanej pamięci albo na opcjonalnej karcie SDXC, SDHC lub SD. Wbudowana pamięć 4 GB umożliwia zapisanie ok. 3 godz. 20 min filmu w trybie LP. Karta SDXC 64 GB umożliwia zwiększenie pojemności pamięci do ok. 60,5 godz. filmu w tym samym trybie.

Model ten jest także wyposażony w funkcję przełączania pamięci, która automatycznie przełącza zapis na kartę SDXC/SDHC/SD po zapełnieniu pamięci wbudowanej, zapewniając tym samym nieprzerwane nagrywanie. Oznacza to, że w przypadku użycia np. karty SDXC 6. GB, łączna pamięć (wbudowana i na karcie) wynosi 68 GB.

Obraz
© Kamera Panasonic SDR-T70 (fot. Panasonic)

Kamera SDR-T7. jest mniejsza niż model z dyskiem twardym i zajmuje mniej miejsca w bagażu podróżnym, a przy tym jest bardzo odporna na uderzenia, przez co nadaje się znakomicie do zabrania na dłuższą wycieczkę.

Kamera z kartą SD SDR-S70

Mała kamera SDR-S7. nadaje się znakomicie do codziennego użytku dzięki wykorzystaniu karty SDXC, SDHC lub SD w charakterze nośnika zapisu. Dodatkowo ten wszechstronny i łatwo przenośny model jest wyjątkowo odporny na uderzenia, przez co może być używany w bardzo rozmaitych okolicznościach.

Obraz
© Kamera Panasonic SDR-S70 (fot. Panasonic)

Nagrania z karty SDXC/SDHC/SD są kompatybilne z funkcją przeglądarki obrazów w telewizorach Panasonic VIERA, co oznacza, że mogą być wyświetlane na dużym ekranie po prostu po włożeniu karty do odpowiedniego gniazda w telewizorze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)