Lepszy niż zwykły laptop. Najważniejsze cechy ultrabooka
Praca biurowa nie zawsze musi oznaczać siedzenie w zamkniętym pomieszczeniu. Spotkania z klientami, odpowiadanie na maile podczas podróży służbowej i inne aktywności wymagają większej mobilności. Zabranie ze sobą ciężkiego laptopa nie zawsze wchodzi w grę.
25.06.2019 | aktual.: 09.08.2019 15:07
Odpowiedzią na potrzeby kupujących są ultrabooki. Osoby, które nie są na bieżąco z nowinkami technologicznymi na pierwszy rzut oka nie odróżnią utrabooka od zwykłego netbooka. Diabeł tkwi w szczegółach.
By dostrzec różnice, trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, dla jakiej grupy odbiorców przeznaczono urządzenia z przedrostkiem "ultra". Smukła, cienka i przede wszystkim lekka obudowa skrywa niezwykle wydajne podzespoły, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno podczas pracy, jak i funkcji rozrywkowych.
Lekki
Ultrabooki stawiają przede wszystkim na mobilność, a co za tym idzie kluczem jest odpowiednia waga. Nie powinna ona przekraczać 2 kg. Jednocześnie sprzęt jest stosunkowo cienki, maksymalna grubość to 2 cm i niewielki, o przekątnej ekranu oscylującej w granicach 14 cali. To z kolei sprawia, że możesz bez problemu włożyć go do torby lub plecaka.
Wygodny w użyciu
Warto zwrócić uwagę na to, że nowoczesna stylistyka idzie w parze z wygodą obsługi. Część starszych oraz praktycznie wszystkie nowsze modele z rodziny ultrabooków mają wbudowany ekran dotykowy, który umożliwia wygodne korzystanie z urządzenia bez pomocy myszy.
2 w 1
Osoby, które mają dosyć ciężkich laptopów o przekątnej powyżej 15 cali mogą wybrać sprzęt bardziej mobilny, przeznaczony dla osób pracujących w biegu. Dlatego coraz więcej użytkowników decyduje się na laptop 2 w 1, który łączy w sobie wygodę tableta z mocnymi podzespołami rodem z najlepszych laptopów. Dzięki dodatkowej matrycy mogą one pełnić funkcję samodzielnego urządzenia. Do wyboru masz laptopy konwertowalne, w których klawiaturę da się obrócić tak, by zrobić z niej podpórkę pod ekran, bądź hybrydowe, w których jest ona odczepiana.
Jakość podzespołów
Jako urządzenie przeznaczone do pracy poza biurem, ultrabook powinien być wyposażony w pojemny akumulator. Czas pracy baterii na pełnych obrotach powinien wynosić od 5 do 8 godzin. Dodatkowo urządzenie powinno być maksymalnie wydajne w swojej klasie. Ultrabook musi również błyskawicznie wybudzać się z trybu uśpienia i odpowiadać na polecenia. Dlatego zgodnie ze specyfikacją ultrabook powinien mieć przynajmniej 4 GB pamięci RAM.
Ultrabooki – ranking
Poniżej wybraliśmy dla was 5 najlepszych ultrabooków, które chcielibyśmy wam polecić.