Lepsza jakość dźwięku w komórce dzięki Ericssonowi

Lepsza jakość dźwięku w komórce dzięki Ericssonowi
Źródło zdjęć: © Ericsson

27.02.2009 11:46, aktual.: 02.03.2009 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ericsson wprowadził najnowszą technologię AMR Wideband dla wysokiej jakości rozmów głosowych w sieciach mobilnych. Nowe rozwiązanie zostało zademonstrowane podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Technologia ta może być stosowana zarówno w sieciach GSM jak i WCDMA/HSPA i zapewnia wysokiej jakości dźwięku w telefonach komórkowych użytkowników.

AMR Wideband (ang. _ Adaptive Multi Rate Wideband _) jest technologią standaryzowaną dla sieci GSM/WCDMA, która w zauważalny sposób podnosi jakość rozmów głosowych oraz czystość dźwięku w sieciach mobilnych do poziomu wyższego, niż ten znany z sieci telefonii stacjonarnej oraz mobilnej. Nowa technologia sprawdza się w przypadku konwersacji prowadzonych szeptem oraz w dużym hałasie. Nowy algorytm kompresji mowy podwaja zakres pasma głosowego bez dodatkowych wymagań dotyczących transmisji radiowej.

Obraz

Wyniki testów przeprowadzonych z udziałem konsumentów pokazują, że użytkownicy doceniają wyższą jakość rozmów. W rezultacie wykonują więcej połączeń oraz dłużej rozmawiają. Rozmowy o podwyższonej jakości głosu idealnie sprawdzają się w telekonferencjach i mogą przyczynić się do zmniejszenia kosztów związanych z podróżami biznesowymi. Efektem tego może być zwiększona produktywność w firmie oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

_ Jesteśmy gotowi do wprowadzenia cechy znacznie poprawiającej jakość rozmów głosowych we wszystkich dostarczonych przez nas sieciach GSM oraz WCDMA/HSPA na świecie. To punkt zwrotny w procesie poprawy jakości rozmów głosowych, która zmieni telefonię, jaką znamy dzisiaj _ - powiedział Ulf Ewaldsson, wiceprezes Ericssona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także