Lenovo zaprzestaje sprzedaży online notebooków z Linuksem

Lenovo zaprzestaje sprzedaży online notebooków z Linuksem

Lenovo zaprzestaje sprzedaży online notebooków z Linuksem
Źródło zdjęć: © IDG
14.09.2008 11:00, aktualizacja: 15.09.2008 09:18

Po słabych wynikach sprzedaży notebooków z domyślnie zainstalowanym systemem Linux, Lenovo rezygnuje z ich sprzedaży. Jednak dotyczy to tylko sprzedaży online za pośrednictwem strony internetowej producenta.

Lenovo ogłosiło, że z powodu niższego niż zakładano poziomu sprzedaży takich jednostek, wycofuje on możliwość składania zamówień na nie przez Internet. Od tej pory jedynym sposobem na ich zamówienie będzie kontakt z dystrybutorami współpracującymi z firmą. Rzecznik prasowy Lenovo stwierdził, że stosunek firmy do systemów Linux się nie zmienia. Jedyne co się zmienia to to, że nie będą one już dostępne poprzez formularz zamówienia na stronie WWW.

Tym samym Lenovo kończy sprzedaż laptopów z systemem Linux, którą zapoczątkował w roku 2000. Wciąż jednak będzie on wystawiać certyfikaty stwierdzające gotowość ich produktów do współpracy z Novellem oraz Red Hatem. Dotyczyć to będzie laptopów z serii ThinkPad oraz komputerów stacjonarnych z linii ThinkCentre. Wszystkie dotychczasowe zamówienia na serwery oraz laptopy obsługiwane przez Linuksa złożone online, zostaną zrealizowane do końca października.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)