Lenovo zapowiada notebooki z Linuksem

Lenovo zapowiada notebooki z Linuksem

07.08.2007 13:00, aktualizacja: 07.08.2007 13:14

Przedstawiciele koncernu Lenovo zapowiedzieli, że w czwartym kwartale tego roku w ofercie firmy pojawią się komputery przenośne z serii Thinkpad wyposażone w preinstalowany system operacyjny SUSE Linux Enterprise Desktop 10.

Będą to pierwsze w ofercie chińskiej firmy notebooki z instalowanym fabrycznie Linuksem - do tej pory Lenovo ograniczała się do certyfikowania niektórych modeli ( również z serii ThinkPad ) jako zgodnych z open-source'owym systemem.

Wiadomo już, że producent komputerów zamierza wspólnie z Novellem zaoferować nabywcom takich maszyn pełne wsparcie techniczne - informacja taka została podana podczas pierwszego dnia odbywającej się w amerykańskim San Francisco konferencji LinuxWorld.

Niestety, nie wiadomo na razie, jakie dokładnie modele notebooków Lenovo będą dostępne z Linuksem i ile będą one kosztować.

Warto wspomnieć, że chiński koncern nie jest pierwszym dużym producentem notebooków, który zdecydował się na wprowadzenie do oferty komputerów z Linuksem - wcześniej zrobił to amerykański Dell - http://www.pcworld.pl/news/109119.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)