Latarka powinna być w każdym domu i warsztacie. Nowoczesne modele, które zaskakują funkcjonalnością
Zasięg do 200 metrów, kilka regulowanych reflektorów, moc 1000 lumenów, kompaktowe wymiary i długi czas pracy. Brzmi jak opis gadżetu Jamesa Bonda, ale to tylko latarka. Poznajcie nowoczesne urządzenia, które rozświetlą mrok w każdych warunkach.
Domowa latarka
W czasach, kiedy większość ludzi oświetla mroczne zakamarki ekranem smartfona, latarka wydaje się przeżytkiem. Jednak każdy, kto musiał kiedykolwiek szukać w nocy klucza, który upadł w trawę, a telefon właśnie się rozładował – zrozumie, jak przydatny to gadżet. Najchętniej wybierane to klasyczne modele do ręki, minilatarki, urządzenia stojące i do zawieszenia oraz latarki czołowe.
Mocne światło i wolne ręce w każdych warunkach
Popularne "czołówki" pozwalają mieć wolne ręce i dobrze doświetlają tę stronę, w którą zwracamy głowę. Dzięki temu nie zdarzy się sytuacja, że latarkę przytrzymamy brodą lub w zębach, kiedy obok nie będzie osoby, która mogłaby ją przytrzymać. Zaawansowane modele są wyposażone w kilka reflektorów o różnym natężeniu światła lub mają możliwość regulacji zasięgu i mocy. Jeśli często korzystasz z latarki, postaw na urządzenie z akumulatorem, który naładujesz za pomocą portu USB komputera, powerbanka lub telefonu w dowolnym miejscu. Na naładowanym akumulatorze dobre latarki czołowe działają nawet do 190 godzin.
Latarki do zadań specjalnych
Większość użytkowników korzysta z latarek sporadycznie, ale osoby, które wykonują nocne zawody w terenie, docenią profesjonalne modele latarek o wytrzymałej baterii i przydatnych funkcjach. Tego rodzaju gadżety są niezastąpionym źródłem światła np. wtedy, kiedy wieczorem lub nocą trzeba dokonać naprawy uszkodzonej części samochodu, skończyć prace budowlane w miejscu, gdzie nie ma innego źródła światła albo rozstawić kilka namiotów w trudnym i mało znanym terenie.
Zawodowiec potrzebujący światła w różnych miejscach i warunkach, będzie zadowolony z latarki roboczej. Wiele z nich możemy nie tylko trzymać w dłoni za pomocą ergonomicznego, ogumowanego uchwytu, ale też postawić i uregulować kąt padania światła, zawiesić na pasku w kilku pozycjach, na specjalnym haku, a nawet przymocować do metalowej powierzchni dzięki wbudowanemu magnesowi.
Mała, mocna i wytrzymała
W zależności od tego, w jakich sytuacjach będziesz korzystać z latarki, dobierzesz odpowiedni typ i moc. Najczęściej, korzystamy z niej, kiedy niespodziewanie gaśnie światło lub na łonie natury, kiedy biwakujemy lub spędzamy czas z przyjaciółmi.
Wytrzymałe modele są odporne na wstrząsy, wodoszczelne, dzięki czemu możemy z nich korzystać także w deszczu i wytrzymają upadek z wysokości nawet powyżej 10 metrów. Na uwagę zasługują też kieszonkowe modele. Przydatne będą np. w samochodzie lub doczepione do kluczy.
Klasyczna latarka, którą trzymamy w dłoni to niedrogie, ale przydatne urządzenie do domu, warsztatu i samochodu. Nawet modele w cenie do 40 zł zaskakują zasięgiem światła do kilkudziesięciu metrów. Możemy wybrać latarkę LED na baterie, która zapewni nam światło przez 18 godzin pracy.