Latarka powinna być w każdym domu i warsztacie. Nowoczesne modele, które zaskakują funkcjonalnością

Latarka powinna być w każdym domu i warsztacie. Nowoczesne modele, które zaskakują funkcjonalnością

Latarka powinna być w każdym domu i warsztacie. Nowoczesne modele, które zaskakują funkcjonalnością
Źródło zdjęć: © unsplash.com
19.06.2018 13:40, aktualizacja: 19.06.2018 14:57

Zasięg do 200 metrów, kilka regulowanych reflektorów, moc 1000 lumenów, kompaktowe wymiary i długi czas pracy. Brzmi jak opis gadżetu Jamesa Bonda, ale to tylko latarka. Poznajcie nowoczesne urządzenia, które rozświetlą mrok w każdych warunkach.

Domowa latarka

W czasach, kiedy większość ludzi oświetla mroczne zakamarki ekranem smartfona, latarka wydaje się przeżytkiem. Jednak każdy, kto musiał kiedykolwiek szukać w nocy klucza, który upadł w trawę, a telefon właśnie się rozładował – zrozumie, jak przydatny to gadżet. Najchętniej wybierane to klasyczne modele do ręki, minilatarki, urządzenia stojące i do zawieszenia oraz latarki czołowe.

Mocne światło i wolne ręce w każdych warunkach

Popularne "czołówki" pozwalają mieć wolne ręce i dobrze doświetlają tę stronę, w którą zwracamy głowę. Dzięki temu nie zdarzy się sytuacja, że latarkę przytrzymamy brodą lub w zębach, kiedy obok nie będzie osoby, która mogłaby ją przytrzymać. Zaawansowane modele są wyposażone w kilka reflektorów o różnym natężeniu światła lub mają możliwość regulacji zasięgu i mocy. Jeśli często korzystasz z latarki, postaw na urządzenie z akumulatorem, który naładujesz za pomocą portu USB komputera, powerbanka lub telefonu w dowolnym miejscu. Na naładowanym akumulatorze dobre latarki czołowe działają nawet do 190 godzin.

Latarki do zadań specjalnych

Większość użytkowników korzysta z latarek sporadycznie, ale osoby, które wykonują nocne zawody w terenie, docenią profesjonalne modele latarek o wytrzymałej baterii i przydatnych funkcjach. Tego rodzaju gadżety są niezastąpionym źródłem światła np. wtedy, kiedy wieczorem lub nocą trzeba dokonać naprawy uszkodzonej części samochodu, skończyć prace budowlane w miejscu, gdzie nie ma innego źródła światła albo rozstawić kilka namiotów w trudnym i mało znanym terenie.

Zawodowiec potrzebujący światła w różnych miejscach i warunkach, będzie zadowolony z latarki roboczej. Wiele z nich możemy nie tylko trzymać w dłoni za pomocą ergonomicznego, ogumowanego uchwytu, ale też postawić i uregulować kąt padania światła, zawiesić na pasku w kilku pozycjach, na specjalnym haku, a nawet przymocować do metalowej powierzchni dzięki wbudowanemu magnesowi.

289256114989252066
© unsplash.com

Mała, mocna i wytrzymała

W zależności od tego, w jakich sytuacjach będziesz korzystać z latarki, dobierzesz odpowiedni typ i moc. Najczęściej, korzystamy z niej, kiedy niespodziewanie gaśnie światło lub na łonie natury, kiedy biwakujemy lub spędzamy czas z przyjaciółmi.
Wytrzymałe modele są odporne na wstrząsy, wodoszczelne, dzięki czemu możemy z nich korzystać także w deszczu i wytrzymają upadek z wysokości nawet powyżej 10 metrów. Na uwagę zasługują też kieszonkowe modele. Przydatne będą np. w samochodzie lub doczepione do kluczy.

289256114989448674
© unsplash.com

Klasyczna latarka, którą trzymamy w dłoni to niedrogie, ale przydatne urządzenie do domu, warsztatu i samochodu. Nawet modele w cenie do 40 zł zaskakują zasięgiem światła do kilkudziesięciu metrów. Możemy wybrać latarkę LED na baterie, która zapewni nam światło przez 18 godzin pracy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)