"Latający szpital" pomoże w walce z koronawirusem. Niemcy aktywowały specjalny samolot

"Latający szpital" pomoże w walce z koronawirusem. Niemcy aktywowały specjalny samolot29.03.2020 14:15
"Latający szpital" pomoże w walce z koronawirusem. Niemcy aktywowały specjalny samolot
Źródło zdjęć: © Youtube.com

"Latający szpital" Airbus A310 MedEvac pomoże przetransportowywać pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-Cov-2 z Włoch do niemieckich placówek. Na pokładzie specjalnej maszyny chorzy mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną i wysokiej jakości sprzęt.

Niemcy postanowiły aktywować swój "latający szpital" Airbus A310 MedEvac, aby pomóc przetransportowywać pacjentów zarażonych koronawirusem z Włoch do placówek medycznych w kraju. Najlepszy na świecie samolot medyczny jest wyposażony między innymi w łóżka, sprzęt do monitorowania parametrów życiowych oraz pompy infuzyjne.

16 z 44 łóżek znajdujących się na pokładzie specjalnej maszyny przeznaczonych jest dla pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej. Samolot może pomieścić do 25 pracowników szpitala.

W wyjątkowym Airbusie A310 znajdziemy respiratory "Evita 4" i "Oxylog 3000", monitor wielofunkcyjny "Propaq EL106", 2 potrójne pompy infuzyjne "Combimat 2000" oraz ssak akumulatorowy Accuvac. Poniżej można zobaczyć zdjęcia z wnętrza samolotu.

W co jeszcze wyposażony jest "latający szpital"?

Oprócz wyżej wymienionych, samolot Airbus A310 MedEvac posiada również:

  • 6 monitorów do śledzenia parametrów życiowych "Micropaq"
  • analizator parametrów krwi "I-Stat"
  • 2 giętkie bronchoskopy
  • przenośny system USG "SonoSite"
  • 6 systemów chroniących przed hipotermią "Barkey"
  • aparatury do EKG
  • 2 defibrylatory
  • 16 potrójnych pomp infuzyjnych
  • 1 centralny system monitorowania
  • 1 lodówka do chłodzenia produktów medycznych

We Włoszech odnotowano jak dotąd najwięcej przypadków śmiertelnych choroby COVID-19. Tamtejsza służba zdrowia ma spore problemy w związku z masowym przyrostem zakażeń. W wielu miejscach personel medyczny nie jest w stanie poradzić sobie z niesieniem pomocy wszystkim pacjentom. Wśród państw, które okazały Włochom wsparcie znajdują się Niemcy. Do placówek w Lipsku przetransportowano już pierwszych chorych - informuje agencja Reutera.

Swoją gotowość do pomocy wykazał również land Nadrenia Północna-Westaflia. To właśnie do tamtejszych szpitali w najbliższych dniach przetransportowani zostaną kolejni pacjenci z Półwyspu Apenińskiego. - Potrzebujemy solidarności ponad granicami w Europie - przekazał premier landu Armin Laschet.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)