"Latający szpital" pomoże w walce z koronawirusem. Niemcy aktywowały specjalny samolot

"Latający szpital" pomoże w walce z koronawirusem. Niemcy aktywowały specjalny samolot

"Latający szpital" pomoże w walce z koronawirusem. Niemcy aktywowały specjalny samolot
Źródło zdjęć: © Youtube.com
29.03.2020 14:15, aktualizacja: 29.03.2020 16:30

"Latający szpital" Airbus A310 MedEvac pomoże przetransportowywać pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-Cov-2 z Włoch do niemieckich placówek. Na pokładzie specjalnej maszyny chorzy mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną i wysokiej jakości sprzęt.

Niemcy postanowiły aktywować swój "latający szpital" Airbus A310 MedEvac, aby pomóc przetransportowywać pacjentów zarażonych koronawirusem z Włoch do placówek medycznych w kraju. Najlepszy na świecie samolot medyczny jest wyposażony między innymi w łóżka, sprzęt do monitorowania parametrów życiowych oraz pompy infuzyjne.

16 z 44 łóżek znajdujących się na pokładzie specjalnej maszyny przeznaczonych jest dla pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej. Samolot może pomieścić do 25 pracowników szpitala.

W wyjątkowym Airbusie A310 znajdziemy respiratory "Evita 4" i "Oxylog 3000", monitor wielofunkcyjny "Propaq EL106", 2 potrójne pompy infuzyjne "Combimat 2000" oraz ssak akumulatorowy Accuvac. Poniżej można zobaczyć zdjęcia z wnętrza samolotu.

W co jeszcze wyposażony jest "latający szpital"?

Oprócz wyżej wymienionych, samolot Airbus A310 MedEvac posiada również:

  • 6 monitorów do śledzenia parametrów życiowych "Micropaq"
  • analizator parametrów krwi "I-Stat"
  • 2 giętkie bronchoskopy
  • przenośny system USG "SonoSite"
  • 6 systemów chroniących przed hipotermią "Barkey"
  • aparatury do EKG
  • 2 defibrylatory
  • 16 potrójnych pomp infuzyjnych
  • 1 centralny system monitorowania
  • 1 lodówka do chłodzenia produktów medycznych

We Włoszech odnotowano jak dotąd najwięcej przypadków śmiertelnych choroby COVID-19. Tamtejsza służba zdrowia ma spore problemy w związku z masowym przyrostem zakażeń. W wielu miejscach personel medyczny nie jest w stanie poradzić sobie z niesieniem pomocy wszystkim pacjentom. Wśród państw, które okazały Włochom wsparcie znajdują się Niemcy. Do placówek w Lipsku przetransportowano już pierwszych chorych - informuje agencja Reutera.

Swoją gotowość do pomocy wykazał również land Nadrenia Północna-Westaflia. To właśnie do tamtejszych szpitali w najbliższych dniach przetransportowani zostaną kolejni pacjenci z Półwyspu Apenińskiego. - Potrzebujemy solidarności ponad granicami w Europie - przekazał premier landu Armin Laschet.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1316)