"Laserowy AK‑47". Chińczycy pokazali jego moc w akcji

"Laserowy AK-47". Chińczycy pokazali jego moc w akcji
Źródło zdjęć: © Youtube.com | SCMP
Arkadiusz Stando

11.07.2018 10:51, aktual.: 11.07.2018 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu, Chińczycy zaprezentowali swoją nową broń. Nie wzięliśmy tego do końca na poważnie, ale nowe nagranie sugeruje, że ten "karabin laserowy" może rzeczywiście działać.

Wygląda na to, że Chińczycy naprawdę dysponują bronią laserową. Na filmiku opublikowanym przez South China Morning post, widzimy, jak działa "laserowy AK-47". Żołnierze przetestowali broń na dachu jednego z budynków w mieście Xian.

ZKZM-500 jest karabinem laserowym, rozwijanym przez chiński Instytut Optyki i Mechaniki Precyzyjnej Chińskiej Akademii Nauk. Chińczycy określają go "laserowym AK-47", z powodu podobnych rozmiarów, wagi oraz przeznaczenia. Tak, ma stać się najbardziej popularną bronią chińskiej armii.

Niedawno zobaczyliśmy zaledwie zdjęcie oraz projekt 15 milimetrowego ZKZM-500. Według specyfikacji technicznej, ma być w stanie wystrzelić nawet tysiąc wiązek laserowych, trwających maksymalnie dwie sekundy. Jego maksymalny zasięg Chińczycy wyliczają na 800 metrów, jednak na filmiku widzimy może maksymalnie 100 metrowy wystrzał.

Jak twierdzą inżynierowie, ich "laserowy AK-47" może wypalać wszystko, co napotka jego wiązkę. Jednak nie wydaje się, żeby był rzeczywiście tak niebezpieczny. Może za to posłużyć do oślepiania przeciwników. Jego wielką zaletą na pewno jest ciche działanie. Wiązka lasera nie wydaje dźwięku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (170)