Kupujesz samochód? Aplikacja powie, czy nie był wcześniej rozbity

Kupujesz samochód? Aplikacja powie, czy nie był wcześniej rozbity
Źródło zdjęć: © Policja.pl

19.05.2014 13:49, aktual.: 21.05.2014 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma ubezpieczeniowa Liberty Direct udostępniła aplikację, dzięki której można sprawdzić, czy kupowane z drugiej ręki auto, dla którego chcemy poznać składkę, miało szkodę. Umożliwia również oszacowanie wartości rynkowej auta.

Aby skorzystać z aplikacji, wystarczy wpisać w odpowiednie pola numer VIN samochodu, adres e-mail oraz telefon kontaktowy. Po wprowadzeniu tych danych użytkownik otrzymuje SMS z unikalnym kodem, który pozwala na dostęp do informacji na temat zgłoszonych dla danego samochodu szkód.

„Z ostatnich analiz Motoraporter wynika, że aż 8 na 1. samochodów używanych uczestniczyło w wypadku, choć ich właściciele zapewniają, że jest inaczej. Dzięki naszej aplikacji można nie tylko sprawdzić, ile zapłacimy za ubezpieczenie samochodu, ale też zyskać wiarygodne informacje na temat kupowanego auta” – tłumaczy Krzysztof Domański, Koordynator Działu Innowacji Internetowych i Projektów Wielokanałowych.

System działający w oparciu o bazy danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, zapewnia poprawność i aktualność danych. Fundusz na bieżąco gromadzi dane o wykupionych ubezpieczeniach komunikacyjnych OC i AC, a także wszystkich zdarzeniach zgłaszanych do działających na rynku firm ubezpieczeniowych (np. wypadkach lub kolizjach) oraz wypłaconych przez nie odszkodowaniach. Z aplikacji można skorzystać pod TYM adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)