Które telefony HTC dostaną nowego Androida?

Które telefony HTC dostaną nowego Androida?
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

20.10.2011 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HTC wydało oświadczenie w sprawie aktualizacji swoich telefonów z Androidem do najnowszej wersji systemu, 4.0 Ice Cream Sandwich.

O premierze najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich pisaliśmy w w tej wiadomości. System ten dopiero co ujrzał światło dzienne, a już HTC wydało oświadczenie na temat aktualizacji swoich telefonów z Androidem do tej wersji systemu. Nie jest dobrze.

W oświadczeniu tym możemy przeczytać, że obecnie HTC testuje najnowszą wersję Androida, po czym zadecyduje które z jego telefonów otrzymają tę aktualizację. Chociaż w stanowisku firmy możemy przeczytać, że zależy jej na jak największej liczbie zaktualizowanych telefonów, to nawet przybliżony termin zakończenia prac wstępnych nie został podany.

Oznaczać to może tylko tyle, że pomimo słów HTC, klienci znów będą musieli oczekiwać na oficjalną aktualizację swoich telefonów długie miesiące. Tak było m.in. w przypadku modelu _ HTC Desire _ - najpierw, nie wprost, obiecywano klientom aktualizację oprogramowania dopiero za pół roku, aby po 4 miesiącach oświadczyć, że aktualizacji jednak nie będzie.

Cała sprawa przybrała znacznie poważniejszy obrót, kiedy do głosu doszli nie tylko użytkownicy tego modelu i zrobili małą rewolucję na profilu producenta w serwisie Facebook. To sprawiło, że HTC zmienił jednak zdanie i model Desire otrzymał w końcu aktualizację. Ostatecznie jednak użytkownicy musieli na nią czekać długie miesiące. Czy teraz będzie podobnie? Miejmy nadzieję, że jednak nie.

Tymczasem użytkownicy telefonu Samsung Galaxy S II nie mają się czym martwić - nieoficjalna wersja Androida 4.0 Ice Cream Sandwich dla ich telefonu została już zaprezentowana, a programiści z XDA Developers zapewniają, że wkrótce udostępnią obraz systemu szerokiej publiczności. Nie inaczej będzie zapewne z innymi modelami tego producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)