Które gadżety najszybciej zadomowiły się na rynku?

Które gadżety najszybciej zadomowiły się na rynku?26.03.2012 10:55
Które gadżety najszybciej zadomowiły się na rynku?
Źródło zdjęć: © mzacha / SXC.hu

Jeśli mielibyśmy wskazać jeden gadżet, bez którego trudno byłoby się obejść, byłby to bez wątpienia smartfon. Ale nie zawsze tak było - telefony komórkowe przeszły długą drogę zanim ostatecznie się przyjęły. A jaki gadżet najszybciej przyjął się na rynku? Odpowiedź jest zaskakująca: Boom Box.

288758758732150931
Źródło zdjęć: © (fot. Gizmodo.pl)

W ciągu siedmiu lat po premierze Boom Boxa posiadało 63. gospodarstw domowych w USA. Po takim samym czasie jedynie 10% mieszkańców tego kraju posiadało telefony komórkowe. Z zestawienia wynika jasno, że pięć najszybciej przyjmujących się na rynku gadgetów to urządzenia służące wyłącznie rozrywce, a nie komunikacji. Oczywiście na wyniki musiała mieć cena elektroniki oraz jej jakość. Każdy kto pamięta jeszcze pierwsze telefony komórkowe musi przyznać, że były duże, drogie i nie zawsze udawało się z nich zadzwonić. Natomiast Boom Box, choć duży, był wytrzymały i relatywnie niedrogi.

Choć smartfony nadal są telefonami, ich możliwości nie ograniczają się jedynie do wykonywania połączeń. Właściwie można by je zaklasyfikować jako urządzenia służące rozrywce. Ciekawe jak wyglądałby wykres, jeśli potraktować smartfony i telefony komórkowe jako osobne urządzenia?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)