Która pizza jest bardziej opłacalna? Prosty kalkulator podbija internet

Która pizza jest bardziej opłacalna? Prosty kalkulator podbija internet

Która pizza jest bardziej opłacalna? Prosty kalkulator podbija internet
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
Piotr Urbaniak
26.08.2019 14:04

Palące problemy cywilizacyjne wymagają sprawnych rozwiązań, a te proste są oczywiście najlepsze. Od rana na Twitterze furorę robi skrypt pozwalający porównać opłacalność dwóch pizz.

Prawdę powiedziawszy, podjęcie tematu opłacalności pizzy wbrew pozorom nie jest takim absurdem, jak mogłoby się w pierwszej chwili wydawać, a przynajmniej daje kolejny powód do zmartwień dusigroszom. Restauracje kuszą rozmiarami, oferując czasem także rozmaite promocje typu "druga średnia za pół ceny". Nie zawsze jednak tego rodzaju oferty są najatrakcyjniejsze.

Programista Dawid Sikorski stworzył prosty kalkulator, który pozwala porównać opłacalność dwóch ofert z pizzą, uwzględniając ich liczbę, średnicę i cenę. Algorytm wylicza kwoty, jakie trzeba zapłacić za 1 cm kw. placka. w obydwu przypadkach i wzajemnie je porównuje.

Obraz
© WP.PL

Narzędzie dostępne jest pod tym adresem. Nie wymaga instalacji. Działa bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

Polacy jedzą pizzę coraz częściej

Według danych Instytutu Badań Pollster, aż 96 proc. Polaków deklaruje, że konsumuje pizzę, z czego 70 proc. korzysta w tym celu z oferty jednej z restauracji.

W 2017 roku Polacy zjędli łącznie 31,5 tys. t pizzy. Od tamtego czasu spożycie systematycznie rośnie o około 6 proc. w skali roku. Naszemu krajowi wciąż daleko do ścisłej czołówki. Prowadzą Niemcy z wynikiem 253 tys. t rocznie, deklasując drugich w rankingu Hiszpanów - 128 tys. t. Niemniej widać wyraźną tendencję wzrostową.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)