Kto wygra w wyścigu HTC z RIM?

Kto wygra w wyścigu HTC z RIM?

07.07.2011 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HTC poinformował, że w II kwartale 2011 roku spółka zanotowała rekordowe wyniki finansowe. Oznacza to, że firma ta jest na dobrej drodze, aby w 2012 roku wyprzedzić RIM i zająć miejsce tuż za podium pod względem ilości sprzedanych telefonów.

HTC poinformował, że w II kwartale 2011 roku spółka zanotowała rekordowe wyniki finansowe. Oznacza to, że firma ta jest na dobrej drodze, aby w 2012 roku wyprzedzić RIM i zająć miejsce tuż za podium pod względem ilości sprzedanych smartfonów.

Według nieoficjalnych informacji, w II kwartale HTC udało się sprzedać 11,6 mln telefonów (o 2,2 mln więcej niż kwartał wcześniej). Dało to firmie rekordowe przychody w wysokości 4,2 mld dolarów (+0,5. mld). Jednak plany na kolejne kwartały są jeszcze bardziej optymistyczne.

W całym 201. roku HTC planuje sprzedać nawet 50 mln smartfonów, z czego 29 mln przypadać ma na drugą połowę roku. Oznacza to, że kwartalne przychody firmy mogą sięgnąć 5 mld dolarów i więcej.

Według analityków z Market Intelligence Center (MIC), takie wyniki dobrze prognozują na przyszłość. Twierdzą oni, że już w 201. roku HTC może wyprzedzić RIM pod względem ilości sprzedanych smartfonów, tym samym zajmując 4. miejsce w rankingu największych producentów tych telefonów na świecie.

Dobre wyniki finansowe firmy możliwe były do osiągnięcia dzięki wzrostowi popularności systemu Android. W tym roku należeć ma do niego 38%, natomiast w 201. - 40% globalnego rynku smartfonów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także