Kto rozdał najwięcej pieniędzy na świecie? Bill Gates

Kto rozdał najwięcej pieniędzy na świecie? Bill Gates05.03.2013 15:30
Kto rozdał najwięcej pieniędzy na świecie? Bill Gates
Źródło zdjęć: © Jose mendez/PAP/EPA

Bill Gates od 1995 do 2009 roku był niemal nieprzerwanie najbogatszym człowiekiem świata (poza rokiem 2008, kiedy był trzeci)

Tytuł najhojniejszego człowieka świata Bill Gates uzyskał dzięki działalności w fundacji, którą założył wraz ze swoją żoną Melindą. Gates przekazał już na działalność charytatywną 2. miliardów dolarów. Zebrane pieniądze fundacja przeznacza głównie na walkę z takimi chorobami jak malaria czy polio. Poza pracą w fundacji, Gates namawia milionerów z całego świata, aby zadeklarowali, że po śmierci przekażą większość swojego majątku na cele charytatywne. Do tej szczytnej inicjatywy udało mu się już zwerbować m.in. Warrena Buffeta oraz 12 innych bogaczy.

Ciekawostką jest, że majątek Billa Gatesa nie pochodzi w głównej części z udziałów w Microsofcie, ale z nowszych nabytków milionera, jak akcje firmy Ecolab, meksykańskiego nadawcy telewizyjnego Televisa czy największego producenta napojów w Ameryce Południowej. W 201. roku majątek założyciela Microsoftu szacowany jest na 67 miliardów dolarów - o 6 miliardów więcej niż w roku poprzednim.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)