Krótkofalówki. Szybki i częsty kontakt na krótkich odległościach

Krótkofalówki. Szybki i częsty kontakt na krótkich odległościach21.05.2018 09:21
Krótkofalówki. Szybki i częsty kontakt na krótkich odległościach
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY

Krótkofalówka częściowo została zastąpiona przez atrakcyjne komórki, ale w pewnych sytuacjach jest niezastąpiona. Przygotowaliśmy zestawienie krótkofalówek w różnych wariantach cenowych.

Natychmiastowa łączność i duża wytrzymałość — nowoczesne krótkofalówki

W dobie wszechobecnych smartfonów krótkofalówka może wydawać się przestarzała, ale tak oceni ją przeciętny konsument. W zależności od potrzeb może obniżyć koszty komunikacji na miejscu pracy lub tę komunikację przyspieszyć i ułatwić. Jest skuteczna w trudnych warunkach pogodowych i tam, gdzie łączność za pomocą komórki jest niemożliwa. Proste w obsłudze urządzenia pozwalają na swobodną rozmowę grupy osób na odległości nawet do 10 kilometrów.

Dla kogo krótkofalówki?

To przydatne narzędzie na budowie, w czasie terenowych wędrówek, na terenie dużych, chronionych budynków i parków lub w zabawie. Wszędzie tam, gdzie chcemy szybko połączyć się z drugim urządzeniem. Łączność nawiązujemy szybciej niż za pomocą smartfona, bo w przeciwieństwie do telefonów, nie musimy wybierać numeru. Połączenie możemy utrzymać także bez konieczności trzymania krótkofalówki w dłoni dzięki solidnym klipsom oraz słuchawkom dołączonym do większości zestawów.

Krótkofalówki umożliwiają komunikację na kilku kanałach oraz mają opcję szyfrowanego połączenia. Dzięki temu z krótkofalówek można swobodnie korzystać bez obaw o zakłócenia ze strony innych użytkowników. W pracy umożliwia to komunikację z wybranymi osobami z całego zespołu, a w zabawie daje kilka ciekawych możliwości realizacji złożonej misji. Wytrzymałe krótkofalówki są wyposażone w tzw. ukryty wyświetlacz, który na pewno się nie uszkodzi, w przeciwieństwie do ekranu smartfona. Dodatkową zaletą krótkofalówki jest to, że można je sparować z wieloma kompatybilnymi urządzeniami nie tylko tej samej marki. Odbywa się to przez funkcjonalny przycisk parowania, który tworzy rodzaj grupowej konferencji. Najczęściej krótkofalówki kupimy w zestawie dwóch lub czterech sztuk.

Jakość połączenia nawet na dużą odległość

Krótkofalówka jest radiotelefonem do zdalnej komunikacji bez konieczności podłączenia się do sieci telekomunikacyjnej. Działa na ograniczoną odległość, a od jej jakości zależy jakość połączenia. Niezawodne krótkofalówki w wyznaczonym zasięgu są niezawodne i oferują doskonały dźwięk, bez szumów i trzasków.

289232662387435578
Źródło zdjęć: © 123RF

Marzenie z dzieciństwa? Na pewno nie tylko

Komunikacja za pomocą krótkofalówek jest wielu z nas znana z seriali i filmów z dzieciństwa, jeszcze zanim komórki stały się ogólnie dostępne. Szybka możliwość przekazania "partnerowi akcji" informacji o tym, co się dzieje, była stałym elementem znanych scenariuszy. Teraz te urządzenia to domena specjalistów, którzy tego rodzaju komunikacji potrzebują, i... pasjonatów. Pomysł na terenową rozrywkę lub gadżet dla pasjonatów paintballa?

289232662387632186
Źródło zdjęć: © pexels.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)