Krótkofalówki. Szybki i częsty kontakt na krótkich odległościach

Krótkofalówki. Szybki i częsty kontakt na krótkich odległościach
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY

21.05.2018 09:21, aktual.: 21.05.2018 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krótkofalówka częściowo została zastąpiona przez atrakcyjne komórki, ale w pewnych sytuacjach jest niezastąpiona. Przygotowaliśmy zestawienie krótkofalówek w różnych wariantach cenowych.

Natychmiastowa łączność i duża wytrzymałość — nowoczesne krótkofalówki

W dobie wszechobecnych smartfonów krótkofalówka może wydawać się przestarzała, ale tak oceni ją przeciętny konsument. W zależności od potrzeb może obniżyć koszty komunikacji na miejscu pracy lub tę komunikację przyspieszyć i ułatwić. Jest skuteczna w trudnych warunkach pogodowych i tam, gdzie łączność za pomocą komórki jest niemożliwa. Proste w obsłudze urządzenia pozwalają na swobodną rozmowę grupy osób na odległości nawet do 10 kilometrów.

Dla kogo krótkofalówki?

To przydatne narzędzie na budowie, w czasie terenowych wędrówek, na terenie dużych, chronionych budynków i parków lub w zabawie. Wszędzie tam, gdzie chcemy szybko połączyć się z drugim urządzeniem. Łączność nawiązujemy szybciej niż za pomocą smartfona, bo w przeciwieństwie do telefonów, nie musimy wybierać numeru. Połączenie możemy utrzymać także bez konieczności trzymania krótkofalówki w dłoni dzięki solidnym klipsom oraz słuchawkom dołączonym do większości zestawów.

Krótkofalówki umożliwiają komunikację na kilku kanałach oraz mają opcję szyfrowanego połączenia. Dzięki temu z krótkofalówek można swobodnie korzystać bez obaw o zakłócenia ze strony innych użytkowników. W pracy umożliwia to komunikację z wybranymi osobami z całego zespołu, a w zabawie daje kilka ciekawych możliwości realizacji złożonej misji. Wytrzymałe krótkofalówki są wyposażone w tzw. ukryty wyświetlacz, który na pewno się nie uszkodzi, w przeciwieństwie do ekranu smartfona. Dodatkową zaletą krótkofalówki jest to, że można je sparować z wieloma kompatybilnymi urządzeniami nie tylko tej samej marki. Odbywa się to przez funkcjonalny przycisk parowania, który tworzy rodzaj grupowej konferencji. Najczęściej krótkofalówki kupimy w zestawie dwóch lub czterech sztuk.

Jakość połączenia nawet na dużą odległość

Krótkofalówka jest radiotelefonem do zdalnej komunikacji bez konieczności podłączenia się do sieci telekomunikacyjnej. Działa na ograniczoną odległość, a od jej jakości zależy jakość połączenia. Niezawodne krótkofalówki w wyznaczonym zasięgu są niezawodne i oferują doskonały dźwięk, bez szumów i trzasków.

Obraz
© 123RF

Marzenie z dzieciństwa? Na pewno nie tylko

Komunikacja za pomocą krótkofalówek jest wielu z nas znana z seriali i filmów z dzieciństwa, jeszcze zanim komórki stały się ogólnie dostępne. Szybka możliwość przekazania "partnerowi akcji" informacji o tym, co się dzieje, była stałym elementem znanych scenariuszy. Teraz te urządzenia to domena specjalistów, którzy tego rodzaju komunikacji potrzebują, i... pasjonatów. Pomysł na terenową rozrywkę lub gadżet dla pasjonatów paintballa?

Obraz
© pexels.com
telefonradiotelefonporadnik kupującego
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także