Krokodyl Beckera wkracza na rynek - nawigacja GPS

Krokodyl Beckera wkracza na rynek - nawigacja GPS
Źródło zdjęć: © Becker

06.10.2008 11:42, aktual.: 06.10.2008 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Harman/Becker prezentuje swój najnowszy produkt Traffic Assist Z100. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o aktywnych użytkownikach, szukających nie tylko sprzętu wysokiej jakości, ale też efektownego wyglądu. Obudowa Becker Crocodile wykonana ze specjalnej gumy, wyglądem imitująca skórę krokodyla gwarantuje odporność urządzenia na wilgoć. Kolejną cechą wyróżniającą ten model jest jego uniwersalność – dzięki wyjątkowo wytrzymałemu pokryciu oraz unikalnym funkcjom nawigacyjnym sprawdzi się podczas jazdy samochodem, motocyklem, rowerem, a także w trakcie pieszych wędrówek.

Inne zalety urządzenia to panoramiczny ekran dotykowy 4,3 cala oraz najnowsze mapy firmy Navteq dla 4. krajów europejskich zawierające po raz pierwszy modele miast w wymiarze 3D oraz trójwymiarowe ukształtowanie terenu. Premiera modelu Traffic Assist Z100 Crocodile miała miejsce podczas targów IFA 2008 w Berlinie. Natomiast w Polsce nowego produktu możemy spodziewać się już w październiku. Nowoczesne oprogramowanie

Największą i zarazem najefektowniejszą nowością jest przedstawienie wybranych miast w wymiarze 3. oraz trójwymiarowy widok ukształtowania terenu, który nie tylko zapewnia realistyczną wizualizację, ale znacząco pomaga w orientacji w terenie. Dodatkowo zastosowane udogodnienia zwiększające komfort odczytu to tryb dzienny i nocny oraz udoskonalony, system prowadzenia za pomocą znaków graficznych. Z myślą o motocyklistach, zapowiedź kolejnych manewrów odbywa się za pomocą idealnie widocznej strzałki nawigacyjnej, która dzięki swym rozmiarom będzie widoczna nawet w ekstremalnie niekorzystnych warunkach atmosferycznych, np. w strugach deszczu. W Becker Traffic Assist Z100 nie zabrakło również użytecznych dodatków znanych i docenianych z innych modeli: asystenta pasa ruchu, który pomaga bezpiecznie wybrać odpowiedni pas na drodze wielopasmowej, realistycznych znaków drogowych oraz wizualnych i dźwiękowych ostrzeżeń o ograniczeniu prędkości.

Obraz
© Becker Z100 Traffic Assist Crocodile (fot. Becker)

Bezpieczeństwo na trudnych trasach
Becker Crocodile wyświetla wysokiej jakości mapę, która zapewnia realistyczny widok ukształtowania terenu. Funkcja ta jest wyjątkowo pomocna w trakcie jazdy po górzystych terenach lub krętych drogach. W celu zwiększenia orientacji w mieście, budynki są przedstawione w trójwymiarze, natomiast te najbardziej charakterystyczne posiadają rzeczywiste kształty. Dotykowy ekran, intuicyjne menu oraz szybkie i łatwe wprowadzanie celu podróży to kolejne ułatwienia dla użytkowników.

Różnorodność zastosowań
Becker Traffic Assist Z100 został stworzony z myślą o aktywnych użytkownikach. Do wyboru są cztery typy profilu użytkownika: samochód osobowy, samochód ciężarowy, pieszy lub motocykl. Na szczególną uwagę zasługuje jednoczesne, graficzne przedstawienie alternatywnych tras. Funkcja ta znacznie ułatwia podjęcie decyzji, którą drogę wybrać. Ponadto, podawane są informacje o czasie podróży oraz odległości do celu. Podróżujący ma do wyboru 4 profile tras: szybką, krótką, optymalną oraz nowość -trasę łatwą, która uwzględnia najmniejszą ilość manewrów do wykonania.

Urządzenie nawigacyjne Z10. posiada również funkcję planowania trasy, co zdecydowanie ułatwia wytyczenie trasy w przypadku potrzeby odwiedzenia kilkunastu miejsc docelowych.

Nawigacja bez granic
Becker Crocodile sprawdza się nie tylko na trasach krajowych, ale również międzynarodowych. Zawiera najnowsze mapy firmy Navteq dla 42 krajów europejskich. Mapy Europy Zachodniej zostały zaktualizowane, Europa Wschodnia oprócz weryfikacji, zyskała również znaczne zwiększenie pokrycia. Dodano również mapę Rosji oraz Turcji. Wybierać można spośród 28 języków, w tym także rosyjskiej cyrylicy. W niektórych przypadkach można dokonać wyboru głosu lektora. Dodatkową pomoc stanowi funkcja asystenta podróży. Jest to zestaw przydatnych w każdym miejscu na świecie narzędzi m.in.: krajowe kody telefonów, kalkulator, zegar uwzględniający czas na całym świecie. Chwilę relaksu zapewnią uczestnikom podróży wbudowane gry komputerowe, odtwarzacz plików MP3 oraz Video, a także przeglądarka zdjęć. Dane o sprzęcie
Becker Traffic Assist Z10. jest sprzedawany w zestawie z uniwersalną stacją dokującą, zasilaczem samochodowym, anteną TMC oraz kablem łączącym z komputerem PC.

Becker Traffic Assist będzie dostępny w Polsce od października 2008 w cenie 999 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)