Kosztują nawet... 500 zł! "Zwykłe" myszki komputerowe

Kosztują nawet... 500 zł! "Zwykłe" myszki komputerowe
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.06.2015 09:48, aktual.: 01.06.2015 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mysz komputerowa to nieodłączna część każdego PC. Nasza „ręka” w wirtualnym świecie, bez której nie dalibyśmy rady zrobić niczego na komputerze. Jest kilka typów myszek, kolorów, wielkości, fasonów ale głównie dzieli się je na te zwykłe, do biura oraz na te gamingowe, przeznaczone dla graczy.

Pierwszą różnicą jest to, że myszki gamingowe w przeciwieństwie do tych zwykłych bardzo rzadko pojawiają się w wersji bezprzewodowej. Spowodowane jest to tym, że mysz bez okablowania może mieć większy czas reakcji. Istnieje też możliwość, że podczas rozgrywki mysz nam się rozładuje bądź wystąpią zakłócenia i zaliczymy potocznie znanego „faila”.

Ważną różnicą jest na pewno rozdzielczość. Zwykłe myszki posiadają przykładowo 80. dpi, a rozdzielczość mysz gamingowych jest niekiedy kilkukrotnie większa. Rozdzielczość może sięgać nawet do 9000 dpi.

Im większa rozdzielczość, tym większa precyzja ruchu myszy. Jest to bardzo ważne w grach typu FPS (first person shooter), np. Counter Strike, gdzie większa precyzja myszy wiąże się z lepszą precyzją strzału. Takie myszki posiadają również więcej przycisków. Oprócz tych „tradycyjnych” posiadają przyciski, którym najczęściej da się przypisać określoną funkcje. Czuć również różnicę podczas użytkowania takiej myszki. Działa płynniej, posiada mniejszy czas reakcji, nie stawia oporów i nawet scroll jest w niej wygodniejszy.

Kolejnym elementem różniącym dwa typy myszek jest wyprofilowanie urządzenia. Zwykłe myszki, czyli te, które możemy kupić nawet za 2. zł w pierwszym lepszym supermarkecie, są bardzo proste jeśli chodzi o design. Myszki gamingowe są bardziej wyprofilowane, dopasowane do dłoni. Są wygodniejsze i można dużo dłużej komfortowo z nich korzystać w czasie rozgrywki.
Wykonanie również się różni. Zwykłe myszki wykonywane są z niezbyt przyjemnych materiałów, a najczęściej takim materiałem jest tani plastik. Te gamingowe również wykonywane są z plastiku, jednak jest to plastik wyższej klasy. Istnieją również tego typu urządzenia wykonane z innych materiałów, takich jak metal, drewno.

_ Dwie grupy myszek, poza wykonaniem i wyprofilowaniem różnią się również wagą. Biurowe są zazwyczaj lżejsze od tych dla 'gamerów'. Przeznaczone dla graczy posiadają odważniki, dzięki którym można dobrać wagę myszki według swojej potrzeby _. - mówi Marek Knapik z firmy Alsen.pl

Największą jednak różnicą miedzy tymi dwoma „gatunkami gryzoni” jest cena. Podczas gdy za zwykłą myszkę zapłacimy góra 50 złotych, na myszkę dla graczy trzeba wydać min. 350 zł lub nawet 500 zł. Czy taki sprzęt jest potrzebny? Gdy ktoś gra dużo, ceni sobie jakość wykonania, wygodę i lepsze osiągi to na pewno taka mysz jest potrzebna.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)