Kosiarki automatyczne Stiga Autoclip same skoszą trawnik

Kosiarki automatyczne Stiga Autoclip same skoszą trawnik
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.06.2012 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze kosiarki od Stigi pomyślane są dla wszystkich, którzy chcą mieć zadbany trawnik, ale bez przysłowiowego kiwnięcia palcem.

Korzystanie z automatycznych kosiarek Autoclip, to nie tylko brak konieczności samodzielnego koszenia trawy. Urządzenie ma pracować cicho, a wytrzymała i pojemna bateria litowa ma sprawiać ma pozwalać na dłuższą pracę. W zależności od modelu kosiarki baterię ładuje się jak telefon komórkowy, albo też robot automatycznie, przed rozładowaniem dotrze do stacji dokowania i uzupełni zapas energii. Kosiarki Autoclip łatwo uruchomić –. przez naciśnięcie przycisku "start" lub zaprogramowanie włączenia na określoną godzinę. Dzięki temu urządzenie może rozpocząć pracę samodzielnie w czasie, gdy jesteśmy zajęci zupełnie innymi sprawami. Autoclip wykrywa obszary, które chcemy by były skoszone, za pomocą specjalnego przewodu będącego jednocześnie anteną.

Jaki trawnik, taki Autoclip
Urządzenia dostępne są w trzech seriach: Autoclip 100. 500 i 700, a w każdej z nich znajdują się modele przeznaczone do różnych celów. Producent zapewnia, że nie ma więc znaczenia, czy trawnik położony jest na pagórkowatym terenie czy też jego powierzchnia przypomina średniej wielkości boisko. Kosiarki Autoclip skoszą trawnik o powierzchni nawet do 4000 m2 – opcjonalnie nawet 6000 m2, a urządzenie może pracować aż do sześciu godzin na jednym ładowaniu. W przypadku natrafienia na przeszkody, np. dołki czy rozrzucone zabawki, Autoclip automatycznie wstrzyma pracę.

Litowo-jonowe baterie oferowane przez Stigę posiadają żywotność określoną na 90. cykli (minimum po 3 godziny każdy), gdzie każdy cykl liczy się od momentu naładowania do czasu stuprocentowego rozładowania baterii. Aby zachować jak największą trwałość baterii, ładowanie akumulatorów odbywa się tylko jeśli te zostały całkowicie rozładowane. W sytuacji, kiedy robot skończy swoją pracę, a akumulatory mają jeszcze zapas energii, robot automatycznie wstrzymuje ładowanie, aby zmniejszyć liczbę „niepotrzebnych” doładowań, które skracają żywotność akumulatorów.

Kosiarka w ciągu godziny może skosić trawę na powierzchni aż 30. m2. Modele serii 500 i 700 posiadają dodatkowo funkcję spiralnego koszenia trawy, która zdecydowanie zwiększa wydajność pracy kosiarki szczególnie na dużych powierzchniach.

Kosiarki wyposażone są w czujniki deszczu. O stabilności ich poruszania się po trawnikach decydują solidne mocowania kół. Kosiarki Autoclip mają być w stanie kosić trawę na sporych wzniesieniach –. producent zapewnia, że roboty pracować mogą nawet na trawnikach o nachyleniu terenu 50% (27°). Ostrza kosiarki wykonane są ze stali nierdzewnej, posiadają cztery krawędzie tnące, a po pierwszym zużyciu wystarczy przełożyć je „na drugą stronę” – dzięki temu jedno ostrze może być wykorzystane dwukrotnie. Szacuje się, że ostrze powinno się wymieniać średnio raz na rok lub dwa lata.

Kosiarka automatyczna Autoclip 520 - cena: 8999,00 PLN brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)