Kosiarka elektryczna do 300 zł. Zwrotna, lekka, idealna do małego ogrodu

Kosiarka elektryczna do 300 zł. Zwrotna, lekka, idealna do małego ogrodu

Kosiarka elektryczna do 300 zł. Zwrotna, lekka, idealna do małego ogrodu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
15.03.2018 15:08, aktualizacja: 19.03.2018 14:00

Są świetne do małych ogródków, niedrogie, doskonale sprawdzają się w miejscach pielęgnowanych przez starsze osoby. Kiedy skończycie kosić trawę, możecie je podnieść jedną ręką. Chcecie założyć niewielki ogródek z trawnikiem? Mała kosiarka elektryczna w zupełności wystarczy.

Małe kosiarki — dobra cena to podstawa

Na co możemy liczyć, jeśli decydujemy się na kosiarkę elektryczną, której cena nie przekracza 300 zł? Wiele osób stwierdzi, że w tej cenie nie dostaniemy zbyt wiele. Jednak takie modele też znajdą wielu zwolenników.

Kosiarka elektryczna — zwrotna i precyzyjna

W tej cenie kupimy model o mocy 1000 do 1300 W. Waga małej kosiarki z plastikową obudową i lekkim koszem na skoszoną trawę, to od 7,5 do 12 kilogramów, więc bardzo niewiele. Te urządzenia kupujemy, kiedy w ogrodzie nie ma wielu drzew i krzewów. Kiedy jesteśmy ograniczeni długością kabla, trudniej nam lawirować pomiędzy roślinami i dekoracjami.

Najmniejsza kosiarka to tylko 32 centymetrów szerokości pasa skoszonej trawy, więc między małe krzaczki łatwiej wjechać.

Obraz
© 123RF

Lekka i zwrotna kosiarka dla każdego

Koszty eksploatacji małych kosiarek elektrycznych są atrakcyjne. Niewielka moc generuje niewielkie koszty poboru energii, a samo urządzenie można zamówić kurierem z dostawą do domu. W zestawie z taką kosiarką znajdziemy najczęściej kabel o długości od 20 do 30 metrów. Warto przed zakupem upewnić się, czy nasz model został w taki kabel wyposażony. W przeciwnym wypadku będziemy musieli się liczyć z kolejnym wydatkiem rzędu od kilkudziesięciu do 100 zł.

Kosiarki elektryczne to dobre modele dla starszych osób, a także tych, którzy nie mają samochodu. Aby uruchomić taki model, wystarczy gniazdko elektryczne, a do modelu spalinowego potrzebne będzie paliwo. Jeśli poruszacie się samochodem, nie sprawi wam to problemu, ale jeśli nie jesteście zmotoryzowani, czeka was wycieczka na stację benzynową z kanistrem.

Dla kogo najmniejsze kosiarki?

Mały trawnik z wygodnym dostępem do kontaktu to warunki dla modelu z kablem. Duża, spalinowa kosiarka zajmuje więcej miejsca, jest cięższa i droższa. Nie zawsze koszeniem trawnika zajmuje się silna osoba. Jeśli o ogród dba ktoś, kto nie jest zbyt silny fizycznie, lekka kosiarka będzie lepsza. Można ją podnieść, jeśli trzeba, a także swobodnie skosić trawę na lekkim wzniesieniu. Czasem w pobliżu domów znajdują się nierówne miejsca obrośnięte trawą, wtedy także przydaje się lekki model. Jeśli trawnik jest duży, takie urządzeń może jednak nie sprostać zadaniu, za to idealnie sprawdzi się, jeśli jeździmy na małą działkę raz na jakiś czas.

Obraz
© 123RF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)