Korzystasz z Internetu? Będziesz bystrzejszy

Korzystasz z Internetu? Będziesz bystrzejszy

Korzystasz z Internetu? Będziesz bystrzejszy
22.02.2010 13:00, aktualizacja: 22.02.2010 13:32

Korzystanie z Internetu ma korzystnie wpływać na ludzką inteligencję. Efekty mają być widoczne już w perspektywie 10 lat. Takiego zdania są uczestnicy badania online, który przeprowadził Imagining Internet Center na Uniwersytecie Elon w Północnej Karolinie

Wśród uczestników badania online, w którym wzięło udział prawie 90. osób, prócz zwykłych użytkowników Internetu, znalazła się też spora, bo licząca ponad 300 osób, grupa ekspertów.

Obraz

"Trzech na czterech ekspertów twierdzi, że korzystanie z Internetu rozwija ludzką inteligencję, natomiast według dwóch trzecich badanych poprawia umiejętność czytania, pisania i przetwarzania wiedzy" powiedziała Janna Anderson, cytowana przez Reutersa, autorka badania.

Jednocześnie aż 21 proc. osób, które wzięły udział w badaniu jest przekonanych o wprost przeciwnym efekcie spędzania czasu na surfowaniu po Sieci, co ma prowadzić nawet do obniżenia współczynnika inteligencji. Należy do nich także biorący udział w badaniu Nicholas Carr, autor artykułu o znamiennym tytule "Czy Google nas ogłupia?", który został opublikowany ponad dwa lata temu w Atlantic Monthly.

Badani najbardziej różnią się w ocenie istnienia anonimowego korzystania z Internetu w nieodległej przyszłości. Podczas gdy ponad połowa wierzy, że za 1. lat będzie można w ten sposób korzystać z sieciowych zasobów, zdaniem ponad 40 proc. badanych zostanie ona mocno okrojona.
źródło: Reuters

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)