Koronawirus zbiera żniwo, a Facebook pomaga małym firmom – wyda 100 mln dolarów

Koronawirus zbiera żniwo, a Facebook pomaga małym firmom – wyda 100 mln dolarów
Źródło zdjęć: © East News | Saul Loeb
Oskar Ziomek

18.03.2020 13:28

Facebook wyciąga rękę do małych firm, które mają problem z utrzymaniem się w dobie zagrożenia koronawirusem. Firma Marka Zuckerberga przeznaczyła na ten cel aż 100 milionów dolarów.

Facebook chce wesprzeć finansowo 30 tysięcy małych przedsiębiorstw na całym świecie. Powodem jest zagrożenie koronawirusem, w wyniku którego wiele z nich może stracić płynność finansową, co będzie tragiczne w skutkach dla całej gospodarki. Na początku programem będzie objętych 30 krajów.

– Ten niezwykły czas rodzi wyzwania dla nas wszystkich – szczególnie dla małych przedsiębiorstw, które są podstawą naszej gospodarki. Środki, które zostały wprowadzone w Polsce dla zagwarantowania bezpieczeństwa ludzi mogą tworzyć problemy dla małych firm – szczególnie tych polegających na lokalnych klientach. Dlatego zdecydowaliśmy o utworzeniu tego programu i mamy nadzieję, że to wsparcie pomoże przedsiębiorcom przetrwać trudne chwile – komentuje Robert Bednarski, Dyrektor Facebooka w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

O szczegółach tego projektu można przeczytać na jego stronie. Środki mogą być przeznaczone w zasadzie na dowolny cel istotny z punktu widzenia prowadzenia działalności. Facebook sugeruje między innymi możliwość opłacenia kosztów wynajmu biura czy pokrycie dodatkowych kosztów operacyjnych.

Osoby chcące zgłosić swoje firmy do wzięcia udziału w programie będą je musiały do niego zapisać. Zgłoszenia zaczną być przyjmowane w nadchodzących tygodniach.

Aby wiedzieć więcej, zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)