Koronawirus w Polsce zbiera żniwa. Prawie 30 tys. chorych i kolejne ofiary śmiertelne [Mapa]

Koronawirus w Polsce zbiera żniwa. Prawie 30 tys. chorych i kolejne ofiary śmiertelne [Mapa]
Źródło zdjęć: © pokazwirusa.pl

15.06.2020 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus w Polsce nie spowalnia i w ciągu ostatniej doby odnotowano prawie 400 nowych przypadków COVID-19. Łączna liczba chorych zbliża się do 30 tys., a najwięcej nowych przypadków jest wykrywanych w woj. śląskim i mazowieckim.

W ciągu doby Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 375 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dokładny rozkład liczby chorych w poszczególnych województwach można śledzić na mapie koronawirusa, ale najcięższa sytuacja panuje wciąż w tych samych regionach Polski:

  • woj. śląskie - 10 842 chorych,
  • woj. mazowieckie - 4358 chorych,
  • woj. dolnośląskie - 2767 chorych,
  • woj. łódzkie - 2406 chorych,
  • woj. wielkopolskie - 2383 chorych.

Liczba zakażonych w ogóle wynosi w momencie pisania tego artykułu (15 czerwca) 29 392. Niestety wzrosła również liczba śmiertelnych przypadków COVID-19. Od wczoraj zmarło 10 kolejnych osób, co w sumie daje 1247 zgonów z powodu powikłań po koronawirusie.

Koronawirus na świecie

Niestety statystyki koronawirusa na świecie nie wyglądają bardziej optymistycznie. Co prawda w wielu krajach odnotowuje się spadek zakażeń SARS-CoV-2, to wciąż w wielu miejscach nowych przypadków przybywa w bardzo szybkim tempie.

Na mapie opracowanej przez Johns Hopkins University odnotowano już prawie 8 mln zakażeń od początku pandemii. W samych Stanach Zjednoczonych potwierdzono już ponad 2 mln zakażeń COVID-19. Sytuacja w poszczególnych krajach wygląda następująco:

  • USA - 2 094 069 chorych,
  • Brazylia - 857 624 chorych,
  • Rosja - 528 267 chorych,
  • Indie - 332 424 chorych,
  • Wielka Brytania - 297 342 chorych.
Obraz
© JHU

Koronawirus spowolnił w Hiszpanii, Włoszech, Francji czy Niemczech. Jednak WHO i UNICEF zwracają uwagę, że wiele z tych krajów, które odnotowuje spadek zakażeń SARS-CoV-2, może wkrótce stanąć w obliczu nowej epidemii, która zabije więcej osób niż trwająca pandemia. Na dzień dzisiejszy odnotowano ponad 433 tys. zgonów z powodu COVID-19.

W walce z koronawirusem pojawiły się również nowe, dobre informacje. Badania nad szczepionką weszły w końcową fazę, co daje dużą nadzieję na powstrzymanie pandemii. Jest to szczególnie ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę ryzyko drugiej fali zakażeń, do której może dojść już na jesieni.

Szczegółowe informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie, uzyskasz, zapisując się na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)