Trwa ładowanie...
dayp0s8

Koronawirus w Polsce? Minister zdrowia Łukasz Szumowski komentuje doniesienia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas dzisiejszego wystąpienia przekazał najnowsze informacje na temat koronawirusa w Polsce. Uspokaja: "Nie ma potwierdzonego przypadku". Zdradził również, w jakim stopniu służby są przygotowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Szumowski podczas konferencji
Łukasz Szumowski podczas konferencji (East News)
dayp0s8

26 lutego odbyła się konferencja prasowa, na której minister zdrowia Łukasz Szumowski skomentował doniesienia, na temat pojawienia się koronawirusa w Polsce:

- Wszystkie informacje o oficjalnym zakażeniu są nieprawdziwe. - Zapewnił jednocześnie, że oddziały zakaźne są gotowe na przyjmowanie pacjentów. Minister potwierdził, że pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju to tylko kwestia czasu. - Wówczas będziemy przygotowani - dodał.

Członkowie resortu proszą o zachowanie spokoju. Jeśli jednak pojawiają się pytania i wątpliwości, jak zachować się, kiedy podejrzewamy zakażenie koronawirusem, warto skontaktować się ze specjalnie uruchomioną infolinią. Pod numer 800 190 590 można dzwonić przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Celem infolinii jest rozwiewanie wątpliwości w sprawie koronawirusa. Ponadto odbędzie się również spotkanie i telekonferencja z wojewodami i dyrektorami wojewódzkich NFZ.
Zostaną również zaostrzone przepisy w pociągach PKP, a linie lotnicze mają obowiązek prowadzenia kart pacjentów. Osoby podróżujące indywidualnie mają dostawać instrukcje SMS-em, gdy tylko zalogują się do sieci polskiego operatora.

Minister zdrowia podkreśla, że Polska zareagowała w "rekordowo szybkim czasie". Zwrócił również uwagę, że dokładane są starania, by wyjaśnić "chaos informacyjny" i zażegnać panikę. Będą organizowane m.in. spotkania z członkami oświaty, by przygotować ich do ewentualnej sytuacji pojawienia się podejrzenia koronawieusa w szkołach.

dayp0s8

Zobacz też: Andrzej Halicki o przygotowaniu Polski do epidemii

Zobacz też:

dayp0s8

Podziel się opinią

Share

dayp0s8

dayp0s8
Więcej tematów