Otwarcie granic w czerwcu? Minister Emilewicz komentuje

Otwarcie granic w czerwcu? Minister Emilewicz komentuje

Otwarcie granic w czerwcu? Minister Emilewicz komentuje
Źródło zdjęć: © YouTube.com
09.06.2020 12:40

- Słyszymy o otwarciu granic od połowy czerwca. Rozmawiamy o tym w zespole zarządzania kryzysowego - zapewniła Jadwiga Emilewicz. Minister rozwoju poinformowała również, że rząd nie ma w planach powrotu do ograniczeń i mrożenia gospodarki.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniła, że pomimo kolejnego dnia z rekordową liczbą zakażeń, rząd nie zamierza wprowadzać ponownych ograniczeń i zamrażać gospodarki.

- Wielu analityków zwracało uwagę, gdy mieliśmy skokowy wzrost zachorowań w DPS-ach i szpitalach. Tego typu ogniska powinno się traktować w statystykach w sposób odrębny. Podejście do zwalczania skutków epidemii powinno wyglądać inaczej. Nie ma dziś planów robienia kroku wstecz i mrożenia - tłumaczyła na antenie Polsat News.

Wicepremier zachęcała jednocześnie do stosowania wszelkich środków bezpieczeństwa.

Otwarcie granic. Minister komentuje

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi sąsiedzi regionalnie otwierają granice. U nas rozmowy są mocno zaawansowane. Wskazywany jest 30 czerwca jako czas otwarcia granic europejskich. Nie sądzę, że Polska powinna zwlekać dłużej - mówi minister w rozmowie z Interią.

Jadwiga Emilewicz przypomniała także, że sama niejednokrotnie podkreślała, iż skłonność do otwarcia granic w Polsce powinna być większa. Zwłaszcza w przypadku państw sąsiedzkich, gdzie poziom zachorowań jest niewysoki, epidemia jest opanowana i standardy postępowania są bardzo wysokie - mówiła na antenie Polsat News. Minister podkreśliła, że wszelkie decyzje będą podejmowane po analizach Ministerstwa Zdrowia i MSWiA.

Przypomnijmy, że już w maju niektóre państwa UE zapowiedziały stopniowe znoszenie obostrzeń i otwieranie granic. Od środy 3 czerwca, obywatele Unii Europejskiej mogą podróżować do Włoch, od czwartku 4 czerwca do Austrii. 15 czerwca swoje granice planują otworzyć Niemcy, Czechy, Francja i Grecja. Tydzień później dołączyć mają do nich Hiszpanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)