Szczepionka na koronawirusa obowiązkowa? Minister Łukasz Szumowski komentuje

Szczepionka na koronawirusa obowiązkowa? Minister Łukasz Szumowski komentuje

Szczepionka na koronawirusa obowiązkowa? Minister Łukasz Szumowski komentuje
Źródło zdjęć: © YouTube
10.06.2020 09:37, aktualizacja: 10.06.2020 11:27

Szczepionka na koronawirusa obowiązkowa w Polsce? Zwolennikiem takiego rozwiązania jest Łukasz Szumowski. Minister Zdrowia przyznał także, że możliwy jest powrót do części obostrzeń. Zaznaczył jednak, że Polacy nie muszą się obawiać kolejnego lockdownu.

Szczepionka na koronawirusa nie została jeszcze opracowana, lecz już sam fakt jej powstawania budzi skrajne emocje. Głos w sprawie preparatu zabrał Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, który na antenie "Polsat News" przyznał, iż jest zwolennikiem obowiązkowego szczepienia na COVID-19.

- Jeżeli szczepionka na COVID-19 będzie bezpieczna, to moim prywatnym zdaniem, powinna być obowiązkowa - mówił minister w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Szumowski przyznaje, że pomimo zniesienia większości nakazów, sytuacja jest daleka od ideału. Minister przypomina, że wirus wciąż istnieje i stanowi duże zagrożenie dla mieszkańców naszego kraju. Polityk zwrócił się z prośbą do rodaków, aby nie bagatelizowali epidemii i dodał, że obostrzenia związane z koronawirusem SARS-CoV-2 mogą zostać przywrócone.

Drugiego lockdownu nie będzie

- Transmisji poziomych, czyli przekazywania wirusa na ulicy przypadkowym ludziom jest znacznie mniej, ale bać powinniśmy się cały czas - mówił minister.

- Jeśli wybuchłaby gdzieś transmisja pozioma, jeśli mielibyśmy wzrost wykładniczy, to wracalibyśmy do pewnych typów obostrzeń. Lockdownu całkowitego, takiego jak na początku epidemii, nie da się znowu zrobić - wyjaśnił Łukasz Szumowski w Polsat News.

Polityk przyznał, że jednym z elementów powrotu części obostrzeń mógłby być obowiązek noszenia maseczek ochronnych. - Uwolnione obszary gospodarki mogą być znowu zamknięte. Całego kraju nie da się zamknąć - dodał Minister Zdrowia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (654)