Koronawirus w Polsce: koniec obowiązku noszenia maseczek? Są nowe informacje

Koronawirus w Polsce: koniec obowiązku noszenia maseczek? Są nowe informacje

Koronawirus w Polsce: koniec obowiązku noszenia maseczek? Są nowe informacje
Źródło zdjęć: © Getty Images
25.05.2020 10:39

Koniec obowiązku noszenia maseczek już wkrótce? Ministerstwo Zdrowia coraz głośniej mówi o złagodzeniu przepisów, czemu ma sprzyjać stabilna sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Od dłuższego czasu nie notuje się zwiększonej ilości zakażeń koronawirusem w Polsce, a sytuacja wydaje się być stabilna. Dziennie wykrywa się około kilkuset nowych przypadków, ale poważna sytuacja występuje jedynie w kilku województwach, o czym zapewnia minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Stabilizacja sytuacji oraz coraz mniejsza liczba śmiertelnych przypadków COVID-19 sprawiają, że Ministerstwo Zdrowia coraz częściej podejmuje temat łagodzenia przepisów związanych z obowiązkowym noszeniem maseczek.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez Money.pl, maseczki zdejmiemy już jutro, być może pojutrze. Analizowane jest kilka wariantów luzowania przepisów dotyczących maseczek.

Money.pl podaje również, że "opcja całkowitego zniesienia obowiązku nie jest brana w tej chwili pod uwagę". Epidemia wciąż trwa, a liczba nowych zakażeń - chociaż stabilnie - to wciąż rośnie. Najprawdopodobniej maseczki przestaną być obowiązkowe podczas przebywania na świeżym powietrzu (na ulicach, w parkach itp).

Obowiązek noszenia maseczek najpewniej zostanie zachowany w przestrzeniach zamkniętych, czyli w środkach komunikacji miejskiej, taksówkach czy sklepach. Decyzja na temat ostatecznego kształtu nowych przepisów ma zostać podjęta w przeciągu najbliższych dwóch dni.

Sytuacja rozwija się dynamicznie, więc wszystko będzie zależeć od liczby nowych zakażeń w Polsce w najbliższych dniach. Jeśli będą one się utrzymywać na obecnym poziomie, to złagodzenie przepisów jest bardzo prawdopodobne. Aby być na bieżąco z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, zapisz się do naszego specjalnego newslettera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)