Koronawirus w Polsce? 5 osób z Chin trafiło do warszawskiego szpitala

Koronawirus w Polsce? 5 osób z Chin trafiło do warszawskiego szpitala

Koronawirus w Polsce? 5 osób z Chin trafiło do warszawskiego szpitala
Źródło zdjęć: © WP.PL
08.02.2020 12:16

Pięć osób, które przyleciało do Polski z Chin na pokładach samolotów brazylijskich służb, trafiło do warszawskiego szpitala. Jak podaje rzecznik resortu zdrowia, pasażerowie zostaną dokładnie przebadani pod kątem zarażenia koronawirusem.

Mimo że brazylijskie samoloty nie leciały z Wuhanu, to zgodnie z zaleceniami resortu zdrowia, wszyscy pasażerowie przylatujący z Chin do Polski muszą zostać poddani kwarantanie i badaniom. Wśród pięciu pasażerów, którzy wysiedli na lotnisku w Warszawie było 4 Polaków i jedna Chinka.

- Z płyty, z pominięciem terminala, zostaną przewiezieni do jednego z warszawskich szpitali. Samoloty po niezbędnych czynnościach ruszą w dalszą drogę - relacjonował Klewiado. Obsługa brazylijskich samolotów odbywa się w specjalnie wydzielonym sektorze, z dala od terminala. Nie ma to żadnego wpływu na pracę lotniska. Wszystkie starty i lądowania odbywają się zgodnie z planem - zapewnił w rozmowie z RMF FM Andrzej Klewiado z zespołu prasowego Lotniska Chopina.

Co ważne, pasażerowie nie mają żadnych objawów zarażenia koronawirusem i jak zapewnia rzecznik resortu zdrowia w rozmowie z RMF FM, wszyscy czują się dobrze. Badanie i kwarantanna jest jedynie działaniem prewencyjnym.

Mapa koronawirusa [Stan na 08.02]

Przypominamy, że koronawirus rozprzestrzenia się już na terenie całych Chin, a aktualna liczba zarażonych na całym świecie dochodzi już do 35 tys. osób. Dane na dzień 8 lutego pokazują, że od początku epidemii zmarło już w wyniku powikłań po koronawirusie aż 725 osób. Wśród nich 60 proc. stanowią mężczyźni. Mimo że wciąż trwają prace nad skutecznym lekiem czy szczepionką, to rośnie jednak cały czas też liczba osób, które zwalczyły wirusa. Na dzień dzisiejszy wynosi ona 2326 osób.

Obraz
© WP.PL
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)