Trwa ładowanie...
d16p7uo

Koronawirus i zamknięte szkoły. Sprawdź, ile pamiętasz z lekcji chemii

Epidemia koronawiursa w Polsce doprowadziła do zamknięcia szkół i zmusiła uczniów do nauki w domu. Operon i WP pomagają ósmoklasistom utrwalić zdobytą wiedzę z chemii.
Share
10 pytań z chemii dla utrwalenia widzy.
10 pytań z chemii dla utrwalenia widzy.Źródło: iStock.com
d16p7uo

Quiz rozwiązujesz dzięki uprzejmości wydawnictwa Operon, które przygotowało serię podręczników dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych TAK ZDAM. Wydawnictwo Operon zaprasza także do bezpłatnej strefy nauki dla Ósmoklasistów.

Co z egzaminami dla 8. klasy?

Zgodnie z zaleceniami WHO i Ministerstwa Zdrowia w czasie epidemii koronawirusa należy unikać dużych skupisk ludzkich. Wymusiło to zamknięcie szkół w krytycznym okresie - przygotowania do egzaminów ósmoklasisty. Wirtualna Polska stara się pomóc uczniom w tym trudnym czasie.

d16p7uo

W roku szkolnym 2019/2020 egzamin ósmoklasisty przeprowadzany będzie tylko z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki. Chemia zostanie dodana dopiero za 2 lata. Ale ci, którzy planują edukację w liceum w klasach o profilach ścisłych, z pewnością przyda się krótki test dla utrwalenia wiedzy.

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna na razie nie przesunęły terminu egzaminu ósmoklasisty w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. W tym momencie egzamin ma się odbyć w dniach 20-23 kwietnia 2020, jednak data ta może ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie się pogarszać.

d16p7uo

Podziel się opinią

Share
d16p7uo
d16p7uo
Więcej tematów