Trwa ładowanie...
dg1rfa9

Koronawirus i zamknięte szkoły. Sprawdź, ile pamiętasz z lekcji chemii

Epidemia koronawiursa w Polsce doprowadziła do zamknięcia szkół i zmusiła uczniów do nauki w domu. Operon i WP pomagają ósmoklasistom utrwalić zdobytą wiedzę z chemii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
10 pytań z chemii dla utrwalenia widzy.
10 pytań z chemii dla utrwalenia widzy. (iStock.com)
dg1rfa9

Zgodnie z zaleceniami WHO i Ministerstwa Zdrowia w czasie epidemii koronawirusa należy unikać dużych skupisk ludzkich. Wymusiło to zamknięcie szkół w krytycznym okresie - przygotowania do egzaminów ósmoklasisty. Wirtualna Polska stara się pomóc uczniom w tym trudnym czasie.

W roku szkolnym 2019/2020 egzamin ósmoklasisty przeprowadzany będzie tylko z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki. Chemia zostanie dodana dopiero za 2 lata. Ale ci, którzy planują edukację w liceum w klasach o profilach ścisłych, z pewnością przyda się krótki test dla utrwalenia wiedzy. Quiz rozwiązujesz dzięki uprzejmości wydawnictwa Operon, które przygotowało serię podręczników dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych TAK ZDAM.

dg1rfa9

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna na razie nie przesunęły terminu egzaminu ósmoklasisty w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. W tym momencie egzamin ma się odbyć w dniach 20-23 kwietnia 2020, jednak data ta może ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie się pogarszać.

dg1rfa9

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dg1rfa9

dg1rfa9