Koronawirus. Chińczycy wymyślili bezpieczne przywitanie

Koronawirus. Chińczycy wymyślili bezpieczne przywitanie

Koronawirus. Chińczycy wymyślili bezpieczne przywitanie
Źródło zdjęć: © Youtube.com
04.03.2020 09:12, aktualizacja: 04.03.2020 09:49

Koronawirus sieje niepokój wśród mieszkańców całego świata. Lekarze nie zalecają paniki, lecz profilaktykę. W związku z dbaniem o bezpieczeństwo Chińczycy wymyślili nowy sposób powitania. "Wuhan shake" zyskuje coraz większą popularność.

Koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie docierając do coraz większej ilości krajów na świecie. Według najnowszych danych, zarażonych jest już ponad 93 tys. osób. Jak dotąd odnotowano prawie 3 200 zgonów. Epidemia dawno przekroczyła granice Chin, siejąc niepokój wśród mieszkańców Europy. W środę 4 marca potwierdzono także pierwszy przypadek zakażenia w Polsce.

Informacje na temat rozwoju epidemii powodują coraz większe przerażenie wśród ludzi. Lekarze zamiast paniki, zalecają profilaktykę. Eksperci przypominają, aby ograniczać dotykanie powierzchni i przycisków w miejscach publicznych, zalecają dokładną dezynfekcję rąk, a także ograniczenie dotykania się po twarzy. Ponieważ wirusem łatwo zarazić się przez dotyk, w sieci pojawia się coraz więcej pomysłów dotyczących alternatywnych powitań. Zdecydowanie jednym z bardziej oryginalnych jest to wymyślone przez Chińczyków.

"Wuhan shake" (nazwa nawiązująca do ang. hand shake - uścisk dłoni) czyli bezpieczny sposób na witanie się, z dnia na dzień cieszy się większą popularnością. Wszystko zaczęło się od filmiku wrzuconego do sieci, na którym możemy zaobserwować mieszkańców miasta Wuhan, którzy na powitanie witają się stopami. - To niesamowite, jak ludzie potrafią przystosować się i zachować poczucie humoru nawet w stresujących okolicznościach - skomentowała jedna z internautek. Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Oryginalne powitanie stało się hitem nie tylko w mediach społecznościowych.

Sposobów na przywitanie się jest więcej. Swoją wersję za pośrednictwem Twittera opublikowała francuska ambasada w Wielkiej Brytanii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)